#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Křest monografie věnované onemocnění TMK


Vyšlo v časopise: Česká stomatologie / Praktické zubní lékařství, ročník 125, 2025, 2, s. 48
Kategorie: Informace

Slavnostní křest knihy „Onemocnění temporomandibulárního kloubu – diagnostika a léčba“, kterou zpracoval MUDr. et MUDr. Vladimír Machoň s kolektivem autorů, se konal 22. 4. 2025 v Akademickém klubu 1. LF UK a VFN Praha.
Slavnostní křest knihy „Onemocnění temporomandibulárního kloubu – diagnostika a léčba“, kterou zpracoval MUDr. et MUDr. Vladimír Machoň s kolektivem autorů, se konal 22. 4. 2025 v Akademickém klubu 1. LF UK a VFN Praha.

MUDr. et MUDr. Vladimír Machoň se celoživotně věnuje maxilofaciální chirurgii a zejména onemocnění temporomandibulárního kloubu. Jeho již dříve vydané publikace na toto téma svědčí o tom, že patří mezi naše největší odborníky na léčbu onemocnění temporomandibulárního kloubu. Ani jeho další kniha není výjimkou. Tato publikace je ale na rozdíl od předchozích publikací daleko obšírnější, s přesahem do problematiky orofaciální soustavy jako takové.

Monografie „Onemocnění temporomandibulárního kloubu –⁠ diagnostika a léčba“ (Grada Publishing, a. s., Praha 2024, 468 stran, ISBN 978-80-271-5002-1) je přehledně rozdělena do patnácti kapitol s bohatou fotografickou dokumentací, kdy na začátku jsou podrobně popsány anatomické struktury související s TMK, vyšetření pacienta a etiologie vzniku onemocnění čelistního kloubu. V další části se autoři věnují klasifikaci onemocnění TMK a v poslední části terapii onemocnění TMK a jeho případné rekonstrukci.

Redakce

Autor MUDr. et MUDr. Vladimír Machoň (vpravo) s kmotrem publikace, kterým byl prof. MUDr. et MUDr. René Foltán, Ph.D.
Autor MUDr. et MUDr. Vladimír Machoň (vpravo) s kmotrem publikace, kterým byl prof. MUDr. et MUDr. René Foltán, Ph.D.


Štítky
Chirurgie maxilofaciální Ortodoncie Stomatologie

Článek vyšel v časopise

Česká stomatologie / Praktické zubní lékařství

Číslo 2

2025 Číslo 2
Nejčtenější tento týden
Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Mazová zátka a její řešení
nový kurz

Svět praktické medicíny 2/2026 (znalostní test z časopisu)

Citikolin v neuroprotekci a neuroregeneraci – nové poznatky
Autoři: MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Revma Focus: Spondyloartritidy

Denzitometrie v praxi: od kvalitního snímku po správnou interpretaci
Autoři: prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., Dr.h.c., doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D., MUDr. Petr Kasalický, CSc., MUDr. Jan Rosa, Ing. Pavel Havlík, Ing. Jan Adam, Hana Hejnová, DiS., Jana Křenková

Všechny kurzy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#