Úvodem


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2017; 156: 3
Kategorie: Editorial

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

aktuálnost témat i jednotlivých příspěvků je jednou ze základních ambicí každé redakce, ale ne vždy se to podaří. Když jsme domlouvali zaměření tohoto čísla, vůbec nebylo jasné, že poslanci konečně schválí nový zákon o ochraně před návykovými látkami. Naštěstí se tak stalo a věřím, že nejen já, ale i velká většina z vás již bude váhat nad návštěvou restaurace jen z důvodů nabídky a kvality služeb. Legislativní omezení kouření však není tématem série článků, které připravila profesorka Eva Králíková se svými spolupracovníky. Tím jsou různorodé medicínské aspekty kouření a možnosti podpory nekouření.

V tomto čísle otiskujeme rovněž dvě obsáhlé práce o transplantacích dělohy, jejich možnostech, současném stavu i o etických aspektech a problémech s nimi spojených. Není běžné, aby česká pracoviště byla na samé špici klinického výzkumu, a jsme proto velmi rádi, že právě Časopis lékařů českých může o této problematice informovat širokou lékařskou veřejnost.

V neposlední řadě chci zmínit cennou práci kolegů z Katedry demografie a geodemografie Přírodovědecké fakulty UK, ve které podávají obšírnou analýzu problematiky dostupnosti zdravotní péče v Česku. Jsem přesvědčen, že takový pohled zvenčí zdravotnického systému je mimořádně potřebný.

S přáním úspěšného roku 2017

Petr Sucharda


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienista

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Inkontinence moči
nový kurz
Autoři: MUDr. Barbora Nechanská

Doporučení, indikace a dávkování LMWH
Autoři: doc. MUDr. Tomáš Kvasnička, CSc.

Pacient s neuropatickou bolestí v ordinaci praktického lékaře
Autoři: doc. MUDr. Ladislav Slováček, Ph.D., MUDr. Birgita Slováčková, Ph.D.

Imunoterapie urotelového karcinomu močového měchýře
Autoři:

Neutropenie
Autoři: MUDr. Michal Kouba

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se