Úvodem


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2017; 156: 3
Kategorie: Editorial

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

aktuálnost témat i jednotlivých příspěvků je jednou ze základních ambicí každé redakce, ale ne vždy se to podaří. Když jsme domlouvali zaměření tohoto čísla, vůbec nebylo jasné, že poslanci konečně schválí nový zákon o ochraně před návykovými látkami. Naštěstí se tak stalo a věřím, že nejen já, ale i velká většina z vás již bude váhat nad návštěvou restaurace jen z důvodů nabídky a kvality služeb. Legislativní omezení kouření však není tématem série článků, které připravila profesorka Eva Králíková se svými spolupracovníky. Tím jsou různorodé medicínské aspekty kouření a možnosti podpory nekouření.

V tomto čísle otiskujeme rovněž dvě obsáhlé práce o transplantacích dělohy, jejich možnostech, současném stavu i o etických aspektech a problémech s nimi spojených. Není běžné, aby česká pracoviště byla na samé špici klinického výzkumu, a jsme proto velmi rádi, že právě Časopis lékařů českých může o této problematice informovat širokou lékařskou veřejnost.

V neposlední řadě chci zmínit cennou práci kolegů z Katedry demografie a geodemografie Přírodovědecké fakulty UK, ve které podávají obšírnou analýzu problematiky dostupnosti zdravotní péče v Česku. Jsem přesvědčen, že takový pohled zvenčí zdravotnického systému je mimořádně potřebný.

S přáním úspěšného roku 2017

Petr Sucharda


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých

Nejčtenější tento týden
Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Hereditární TTR amyloidóza – vzácné, nebo jen neodhalené onemocnění? 2. díl
nový kurz
Autoři:

Současné možnosti v léčbě psoriázy

Svět praktické medicíny 4/2022 (znalostní test z časopisu)

COVID-19 up to date
Autoři: doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D., MUDr. Mikuláš Skála, prof. MUDr. František Kopřiva, Ph.D., prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D.

Akutní difuzní bolest břicha může vést k diagnóze vzácného onemocnění
Autoři:

Všechny kurzy
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se