Slovo úvodem


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2016; 155: 115
Kategorie: Editorial

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

tímto číslem splácíme větší část dluhů předcházející redakce. V minulém roce byla přijata řada článků, které však z kapacitních důvodů nebyly otištěny. Vzhledem k tomu, že redakční radou byla domluvena témata prvních dvou letošních čísel, zařazujeme větší část těchto prací právě nyní; zbytek pak naleznete v čísle následujícím.

Jsem osobně velmi rád, že většina takto „postižených“ autorů projevila pochopení a velkou trpělivost a že někteří z nich nám mezitím zaslali i další texty. Vážíme si zájmu každého autora, i když samozřejmě některé články otištěny být nemohou a jiné jen po zásadním přepracování.

Věřím, že práce otištěné v tomto čísle Časopisu lékařů českých přinášejí na jedné straně přehledně uspořádané informace o tématech, která nejsou dostatečně známá, přitom by měla být součástí obecného klinického povědomí (ambulantní parenterální aplikace antibiotik, možnosti léčby fekální inkontinence, léčba poranění nervů dolních končetin), na straně druhé relativní novinky sice patofyziologické, ale s dopady do kliniky (inkretiny a zanechání kouření, možný vliv ftalátů přítomných v našem životním prostředí).

Petr Sucharda


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
nový kurz
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Léčba akutní pooperační bolesti
Autoři: doc. MUDr. Jiří Málek, CSc.

Nové antipsychotikum kariprazin v léčbě schizofrenie
Autoři: prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se