Výhody Microdacynu a kazuistika hojení popálenin

28. 2. 2016

Superoxidovaný roztok Microdacyn Wound Care je vhodný pro ošetření akutních i chronických ran různé etiologie. Výjimkou nejsou ani popáleniny 1. a 2. stupně. Následující text přiblíží výhody tohoto produktu a kazuistiku hojení popálenin u dvouletého dítěte.

Microdacyn 60 Wound Care je určen pro použití při débridementu, irigaci a zvlhčování akutních a chronických ran včetně popálenin. Podporuje proces hojení tím, že snižuje mikrobiální zátěž, zabraňuje infekcím a snižuje jejich výskyt, má protizánětlivý účinek a vyvolává vazodilataci a zlepšuje epitelizaci. Jedná se o netoxický a nedráždivý přípravek, který je bezpečný také pro ošetření popálenin v oblasti obličeje. Provedené studie prokázaly, že využití Microdacynu v terapii popálenin vede k lepším kosmetickým výsledkům, nižšímu výskytu infekcí a významnému zkrácení délky hospitalizace (až o 50 %).

Kazuistika mexických autorů popisuje hojení popálenin dítěte. Dvouletá dívka utrpěla následkem zasažení vařící vodou popáleniny 2. stupně v rozsahu 33 % celkového tělesného povrchu. Byl proveden débridement za použití systému JetOx a rána byla pomocí rozprašovače 3× denně zvlhčována Microdacynem. Čištění bylo dobře tolerováno a vnímáno jen jako mírně bolestivé. Strupy vzniklé ve 2. týdnu léčby nebyly odstraňované. K reepitelizaci došlo během 3.–4. týdne léčby.

Microdacyn 60 Wound Care lze použít jako monoterapii nebo jako součást komplexní léčby ran. Roztok je kompatibilní s kožními náhradami a kožními grafty, krycími materiály s obsahem stříbra, síťkami pro řešení defektů stěny břišní, přípravky enzymatického débridementu a růstovými faktory.

(veri)

Zdroje:
1. http://acarehealth.cz/en/wound-care/microdacyn-60/
2. Altamirano A. M. Reducing bacterial infectious complications from burn wounds. Wounds 2006; 16(S1): 17–19. Dostupné online na: www.woundsresearch.com/files/docs/072706_occu.pdfŠtítky
Dermatologie Dětská dermatologie Farmacie Farmakologie Chirurgie všeobecná Interní lékařství Sestra Farmaceutický asistent Všeobecná sestra
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se