Výhody Microdacynu a kazuistika hojení popálenin

28. 2. 2016

Superoxidovaný roztok Microdacyn Wound Care je vhodný pro ošetření akutních i chronických ran různé etiologie. Výjimkou nejsou ani popáleniny 1. a 2. stupně. Následující text přiblíží výhody tohoto produktu a kazuistiku hojení popálenin u dvouletého dítěte.

Microdacyn 60 Wound Care je určen pro použití při débridementu, irigaci a zvlhčování akutních a chronických ran včetně popálenin. Podporuje proces hojení tím, že snižuje mikrobiální zátěž, zabraňuje infekcím a snižuje jejich výskyt, má protizánětlivý účinek a vyvolává vazodilataci a zlepšuje epitelizaci. Jedná se o netoxický a nedráždivý přípravek, který je bezpečný také pro ošetření popálenin v oblasti obličeje. Provedené studie prokázaly, že využití Microdacynu v terapii popálenin vede k lepším kosmetickým výsledkům, nižšímu výskytu infekcí a významnému zkrácení délky hospitalizace (až o 50 %).

Kazuistika mexických autorů popisuje hojení popálenin dítěte. Dvouletá dívka utrpěla následkem zasažení vařící vodou popáleniny 2. stupně v rozsahu 33 % celkového tělesného povrchu. Byl proveden débridement za použití systému JetOx a rána byla pomocí rozprašovače 3× denně zvlhčována Microdacynem. Čištění bylo dobře tolerováno a vnímáno jen jako mírně bolestivé. Strupy vzniklé ve 2. týdnu léčby nebyly odstraňované. K reepitelizaci došlo během 3.–4. týdne léčby.

Microdacyn 60 Wound Care lze použít jako monoterapii nebo jako součást komplexní léčby ran. Roztok je kompatibilní s kožními náhradami a kožními grafty, krycími materiály s obsahem stříbra, síťkami pro řešení defektů stěny břišní, přípravky enzymatického débridementu a růstovými faktory.

(veri)

Zdroje:
1. http://acarehealth.cz/en/wound-care/microdacyn-60/
2. Altamirano A. M. Reducing bacterial infectious complications from burn wounds. Wounds 2006; 16(S1): 17–19. Dostupné online na: www.woundsresearch.com/files/docs/072706_occu.pdf



Štítky
Dermatologie Dětská dermatologie Farmacie Farmakologie Chirurgie všeobecná Interní lékařství Sestra Farmaceutický asistent Všeobecná sestra
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se