HARTMANN spouští Misi: Prevence infekcí

30. 9. 2020

Brno, 24. září 2020 - Spolu se Světovým dnem bezpečí pacientů pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO) dnes skupina HARTMANN zahajuje svou inciativu k snížení rizika infekcí spojených s poskytováním zdravotní péče – Mise: Prevence infekcí (M: IP). Skupina HARTMANN se tak ještě více než kdy dříve soustřeďuje na jednu z největších globálních zdravotních hrozeb. Jen v Evropě každý rok ve zdravotnických zařízeních zaznamenají téměř čtyři miliony případů infekcí spojených s poskytováním zdravotní péče. Současná pandemie COVID-19 je také připomínkou, jaký dopad mohou mít infekce na naši společnost. Společně s profesionálními zdravotníky a svými klienty se skupina HARTMANN právě vydává na ucelenou misi namířenou na podporu zdravotnických zařízení a zvyšování všeobecného povědomí o problematice infekcí.

„HARTMANN nabízí ucelený program Prevence infekcí. Cíl naší M: IP je dvojí: vzdělávat profesionální zdravotníky a zajistit větší bezpečí pacientů, se kterými pracují. To má formu individuálních konzultací na klinikách a v pečovatelských domovech zaměřených na optimalizaci procesů a přerušení řetězce rizik, ale také vzdělávání veřejnosti s cílem přiblížit jí prevenci infekcí,“ vysvětluje Thomas Haeni, viceprezident programu pro prevenci nemocničních infekcí spuštěného společností HARTMANN.

Program proti nemocničním bacilům

Sektoru zdravotnictví v současnosti vládne téma koronaviru. Už dávno před pandemií se však zdravotnická zařízení musela potýkat s takzvanými nemocničními bacily, jako je například meticilin – rezistentní zlatý stafylokok (MRSA). Náklady na léčbu zdravotních problémů způsobených těmito nákazami se v Evropě každý rok vyšplhají na sedm miliard eur, a to nemluvíme o utrpení pacientů, které nemuselo nastat, a o ztrátě jejich důvěry v zdravotnický systém. „Osobně znám jednu kliniku, která s obtížemi hledala nové zaměstnance, protože v ní předtím vypukla infekce, což vážně poškodilo její pověst, i když byla v ostatních ohledech považována za zdravotnické zařízení na vynikající úrovni.

Holistická prevence může zachraňovat životy a zabránit následnému vzniku finančních nákladů,“ pokračuje Thomas Haeni. M: IP se v současnosti zaměřuje na čtyři nejčastější typy infekce: ventilátorová pneumonie (VAP), infekce močových cest vznikající v důsledku katetrizace (CAUTI), infekce související s operačním výkonem (SSI), a infekce krevního řečiště související s centrálním katétrem (CLABSI). Samozřejmě nelze přehlížet ani infekční nemoci s nákazou mimo nemocnice: „Klasická chřipka a COVID-19 jsou nebezpečné, ale často se jim dá předejít. I tomu se naše mise věnuje,“ uvedl Thomas Haeni.

Ucelenost a individuální přístup: M: IP v sobě spojuje obojí

Klíčovým prvkem mise je zřízení obsahového centra na adrese https://www.hartmann.info/cs-cz/mission-infection-prevention. Digitální platforma nabízí informace, novinky a tipy pro prevenci infekcí ve formě balíčků. Důraz se klade na přístup zaměřený na výsledek. V této souvislosti se HARTMANN může spolehnout na know-how svého výzkumného zařízení, kterým je výzkumný ústav Bode. „Nabízíme digitální a inovativní řešení pro monitorování hygieny a optimalizaci procesů, nástroje pro návrh kampaní a plánování dezinfekce, jakož i další pomůcky pro snížení rizika infekce v nemocnicích, pečovatelských domovech nebo při ambulantní péči. Také podporujeme své partnery prostřednictvím praktických a vzdělávacích seminářů (např. webinářů), a samozřejmě nabízíme produktové balíčky sestavené na míru tak, aby vyhovovaly jejich potřebám,“ dodává Thomas Haeni. „Budeme také poskytovat velké množství relevantních informací, protože iniciovat změnu a přinášet zlepšení můžete pouze tehdy, pokud máte odpovídající znalosti. Tímto způsobem můžeme nejlépe naplnit svou roli partnera.“

REKLAMNÍ SDĚLENÍ

Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se