Vzdělávání zdravotnických pracovníků všech kategorií v Thomayerově nemocnici


Vyšlo v časopise: Prakt. Lék. 2013; 93(5): 220

V Thomayerově nemocnici v Praze pracuje 1500 zdravotnických pracovníků, kteří cítí velmi naléhavě potřebu celoživotního vzdělávání, tuto povinnost ukládá i platná legislativa. Jak zajistit tak velkému počtu zaměstnanců kvalitní vzdělání? Jednou z cest je získání prostředků z EU – Evropského sociálního fondu.

Thomayerova nemocnice v rámci projektu Vzdělávání zdravotnických pracovníků získala ke zvýšení kvality péče a spokojenosti pacientů i personálu prostředky na kontinuální vzdělávání ve všech potřebných oblastech (CZ.2.17/1.1.00/33021). Pro všechny zdravotnické pracovníky (lékařské a nelékařské zdravotnické pracovníky, sanitáře) nabízí vzdělávací akce přímo v nemocnici a zajišťuje také možnost účasti na různých odborných akcích v rámci České republiky. Zaměstnanci jsou delegováni na specializační studium v akreditovaných zařízeních, odborné semináře a konference, odborné kurzy (Bazální stimulace, Znakový jazyk, Odborný anglický jazyk apod.) i odborné kurzy ve formě e-learningu. Vedoucí pracovníci uvítali možnost absolvovat kurzy Managament ve zdravotnictví. Díky velkému počtu kvalitních vzdělávacích aktivit se podařilo uspokojit potřeby zaměstnanců nemocnice v oblasti vzdělání, zdokonalit jejich dovednosti i vědomosti a především posílit potřebu pracovat sám na sobě, a ovlivňovat tak pozitivně i své okolí. Všechny tyto aspekty vedou ke zkvalitnění péče i spolupráce v týmu.

Hana Kramperová

e-mail: hana.kramperova@ftn.czŠtítky
Praktické lékařství pro děti a dorost Praktické lékařství pro dospělé

Článek vyšel v časopise

Praktický lékař

Číslo 5

2013 Číslo 5

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
nový kurz
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se