Primář MUDr. Miroslav Malý – 90 let


Vyšlo v časopise: Čes-slov Pediat 2011; 66 (6): 422.
Kategorie: Osobní zprávy

V uplynulých dnech se dožil v plné duševní svěžesti úctyhodného životního jubilea – 90 let emeritní primář dětského oddělení nemocnice v Kolíně pan MUDr. Miroslav Malý.

Absolvent pardubického gymnázia promoval v r. 1949 na Lékařské fakultě v Praze a umístěnku dostal na interní oddělení v Pelhřimově. V r. 1951 se stal sekundárním lékařem na dětském oddělení nemocnice v Kolíně, později zástupcem primáře a od r. 1955 toto oddělení vedl jako primář více než 30 let až do r. 1986.

Dlouhá léta byl také okresním pediatrem, učil na zdravotní škole, byl členem pedagogického sboru Fakulty dětského lékařství UK v Praze. „Jeho rukama“ prošly stovky praktikujících mediků a desítky absolventů lékařské fakulty, které rád na oddělení přijímal, byť se většina z nich pak vracela do Prahy či odcházela jinam, a uváděl je do praktického medicínského života. Nenápadně je vedl při své denní vizitě na oddělení, zároveň jim nechával dostatek samostatnosti, zvláště při službách, kdy všichni věděli, že jeho příslužba nebude jednoduchá, protože jako vášnivý nimrod  tráví volný čas na „posedu“.

V Kolíně vybudoval moderní dětské oddělení, díky kardiologickému vzdělání pomáhal i mnoha dětem se srdečními vadami v kardiologické poradně. Stal se tak váženou, známou a významnou osobností na celém Kolínsku.

Za všechny přímé i nepřímé „žáky“ si dovoluji popřát panu primáři dostatek zdraví, rodinné pohody a snad ještě i nějaký ten lovecký úlovek.

MUDr. František Schneiberg


Štítky
Neonatologie Pediatrie Praktické lékařství pro děti a dorost

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská pediatrie

Číslo 6

2011 Číslo 6

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Příběh jedlé sody
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se