Dopis redakci


Vyšlo v časopise: Čes.-slov. Patol., 45, 2009, No. 3, p. 87
Kategorie: Dopis redakci

Vážení kolegové,

využívám možnosti informovat členy Společnosti patologů o textech, týkajících se vybraných témat obecné patologie, resp. patologie buňky. Jde zčásti o modernizované kapitoly z mých skript (Vybrané kapitoly patologie buňky I. a II. díl), zčásti o témata nová. Obsah je koncipován interdisciplinárně, samozřejmě s důrazem na patologii, ale měl by být informativní i pro pracovníky dalších biomedicínských oborů, včetně oborů klinických. Měl by poskytnout širší, ale stále základní biologický pohled na oblasti běžně považované za výlučně zdravotnické. Akcent na biologický pohled se však bude stále zvyšovat a jeho šíře a hloubka bude odrazem vyspělosti v biomedicíně obecně.

V tuto chvíli jsou zveřejněny čtyři kapitoly, na dalších pracujeme. Texty již byly nebo jsou v revizním řízení, jejich „oficializace“ jako elektronických výukových textů pro pregraduální výuku na 1. LF UK je v běhu. Tyto materiály včetně obrazové dokumentace jsou dostupné na www stránkách (sekce Výuka/Studijní materiály) Ústavu dědičných metabolických poruch 1. LF UK a VFN (http://udmp.lf1.cuni.cz). Nejlépe je však k materiálům přistupovat přes stránky výukového portálu 1. LF UK (http://portal.lf1.cuni.cz), který je součástí mezifakultní sítě MEFANET. Texty jsou umístěny zejména v sekci patologie, laboratorní medicína a soudní lékařství, zároveň je lze však najít i v kategoriích klinických či jiných preklinických.

Naší snahou je texty maximálně propagovat v cílové komunitě, kterou je bezesporu i profesní skupina patologů. K textům je paralelně připojena obrazová dokumentace.

Prof. MUDr. Milan Elleder, DrSc.


Štítky
Patologie Soudní lékařství Toxikologie

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská patologie

Číslo 3

2009 Číslo 3

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Možnosti biologické léčby u CRSwNP
nový kurz
Autoři: MUDr. Zuzana Balatková, Ph.D.

Magnetická rezonance a diagnostika axiálních spondyloartritid - Virtuální trénink
Autoři: MUDr. Leona Procházková, Ph.D., MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Vladimír Červeňák, MUDr. Eva Korčáková, Ph.D.

Eozinofilní granulomatóza s polyangiitidou
Autoři:

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Urtikarie – přehled o onemocnění a léčbě a významu antihistaminik
Autoři:

Všechny kurzy
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se