Zápis ze shromáždění členů ČDS
Praha 14. 12. 2017


Vyšlo v časopise: Čes-slov Derm, 93, 2018, No. 2, p. 84

Místo: Posluchárna Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Šrobárova 50, Praha 10

Čas: 14:05–15:20 hod.

PROGRAM                                                                            

Generální shromáždění členů ČDS ČLS JEP se konalo po skončení schůze výboru ČDS.

Na úvod byly navrženy a hlasováním schváleny tyto pracovní útvary:

Pracovní předsednictvo: prof. Arenberger, prim. Benáková, doc. Ettler

Mandátová komise: doc. Kuklová, dr. Polášková (kontrola přítomných členů, ověření schopnosti shromáždění usnášet se v souladu se stanovami ČLS JEP: prohlášeno za schopné usnášet se).

Návrhová komise: prof. Resl, dr. Vocilková

 1. Zpráva předsedy (prof. Arenberger)
  Prof. Arenberger shrnul aktivity výboru za poslední období a vyzdvihl stěžejní body uvedené v zápisech ze schůzí z předchozího období.
 2. Zpráva místopředsedy (doc. Ettler)Doc. Ettler informoval o provozu a funkci webových stránek ČDS, které se nacházejí na adrese www.derm.cz. Pro modernizaci bylo potřeba přejít k jinému hostiteli stránek (Webnode), byl změněn design a zlepšen přístup z mobilu a tabletu. Aktualizace stránek probíhá průběžně, návštěvnost (zabudované počítadlo) ukazuje 5-15 návštěv za den. Nejvíce jsou sledované zápisy ze schůzí Výboru, dále odborné akce a aktuality. ČDS pořádala nebo se podílela na 60 odborných akcích za r. 2017, centrální registrace akcí umožnila zabránit kolizi termínů.
 3. Zpráva o hospodaření (prof. Arenberger, dr. Vocilková)
  Hospodaření na účtu ČDS při ČLS JEP v posledních letech končilo každoročně s mírným přebytkem. K příjmovým položkám patřilo uspořádání velkých kongresů – tradičně již Česko-slovenského, v posledních 4 letech i DermaUpdate s více jak 400 účastníků. Přebytkové prostředky byly částečně ponechány na účtu, částečně věnovány na provoz a ve spolupráci s Dermatologickým univerzitním nadačním fondem na dotace cen za nejlepší práce v časopise. Zpráva byla přijata.
 4. Sekce v dermatologii
  Výbor ČDS navrhl aktivnější uspořádání pracovních sekcí, schválení nových členů prochází jednáním Výboru. K nejaktivnějším sekcím tradičně patří sekce alergologická, která pořádá konzultační semináře, podobně i histopatologická sekce se sklíčkovými semináři. Pravidelné celostátní pracovní mítinky pořádá sekce pediatrická a sekce akné a obličejové dermatózy a sekce mladých dermatologů.
 5. Časopis Čs. dermatologie
  Prof. Štork informuje o časopise. Počet příspěvků umožňuje další vydávání časopisu, ale je třeba dermatology motivovat k vyšší publikační aktivitě, tematické úvodní práce podle redakčního plánu se daří zajistit s obtížemi. Vhodná je také další péče o zadavatele reklam. Své místo nově budou mít mladí dermatologové k publikaci atestačních prací.
 6. Diskuse
  Praktická dermatovenerologie: již dlouhodoběji prováděna spolupráce se SADem. Jedná se zejména o zlepšení financování za výkony (povýšit základní kódy na úroveň venerologie, zvýšit minutovou režii, apod.).

Vzdělávání v oboru: od 1. 7. 2017 je v platnosti nový vzdělávací program, který počítá s prodloužením základního kmene o 6 měsíců, tedy na 2,5 roku. K tomu se vypracovává nová náplň.

Zapsal: doc. Ettler


Štítky
Dermatologie Dětská dermatologie

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská dermatologie

Číslo 2

2018 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×