Placené sexuální služby u žen a prevence sexuálněpřenosných infekcí.Česko-vlámský projekt ESO


Female Sex Work and Sexually Transmitted Infection Prevention.The Czech-Flemish ESO Project

The project called ”ThePromotion of Social andMedical care and Education Programsfor FemaleSex Workers in the Czech Republic according to a Flemish Model“ is a part of cooperation programmebetween the Flemish lands and the new EU member states. In the Czech Republic, the projectis registered under the name ”ESO“ (Erotic Services with Caution).The aim of the project is to motivate women providing sexual services for money to undergoscreenings for sexually transmitted infections. During the years 2004-2005 they will be offeredhepatitis B vaccination free of charge. At the same time, hepatitis B and C markers will be examined,and tests for HIV, syphilis and, in case of clinical symptoms, for other sexually transmitted pathogenswill be carried out.

Key words:
prostitution - STI - prevention - hepatitis B


Autoři: I. Kuklová 1;  R. Pánková 1;  R. Mak 2
Působiště autorů: Dermatovenerologická klinika 1. LF UK, Praha přednosta doc. MUDr. Jiří Štork, CSc. 2Department of Public Health, Ghent University, Belgiepřednosta prof. Dt. G. De Backer 1
Vyšlo v časopise: Čes-slov Derm, , 2004, No. 6, p. 218-220
Kategorie: Články

Souhrn

Projekt s názvem „Rozvoj zdravotní a sociální péče a vzdělávacích programů pro ženy poskytujícíplacené sexuální služby v České republice podle vlámského modelu“ je řešen v rámci spoluprácemezi Vlámskem a nově přistupujícími zeměmi k EU. V České republice je veden pod označením„ESO“ (erotické služby opatrně).Cílem projektu je motivovat ženy poskytující placené sexuální služby k vyšetření sexuálněpřenosných infekcí. V průběhu let 2004-2005 jim bude zdarma poskytnuto očkování proti hepatitiděB. Zároveň budou vyšetřeny markery hepatitidy B, C, provedeny testy na HIV a syfilidu a v případěklinických příznaků i vyšetření dalších sexuálně přenosných patogenů.

Klíčová slova:
prostituce - STI - prevence - hepatitida B

Plné znění tohoto článku není v digitalizované podobě.
V případě zájmu kontaktujte NTO ČLS JEP, které vám může poskytnout sken časopisu.

Štítky
Dermatologie Dětská dermatologie
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se