Fototerapie vitiliga


Phototherapy of Vitiligo

The authors recapitulate contemporary possibilities of treatment of vitiligo differentiated according to the clinical type. Their attention is focussed on phototherapy - in general they mentiondifferences from phototherapy used in other types of dermatoses, parameters of effectiveness, safety,tolerance and complications. They describe their own experience with 311 nmUVB phototherapy inparticular in combination with local photochemotherapy with oxsoralene ointment. In the conclu-sion they formulate the principles and recommendations for phototherapy of vitiligo in practice.

Key words:
vitiligo - phototherapy


Autoři: N. Benáková;  V. Vašků
Působiště autorů: Léčebné centrum pro psoriatiky a ekzematiky, Praha odborný zástupce prof. MUDr. F. Novotný, DrSc I. dermatovenerologická klinika, FN u sv. Anny, Brno přednostka doc. MUDr. V. Semerádová, CSc.
Vyšlo v časopise: Čes-slov Derm, , 2001, No. 2, p. 71-75
Kategorie: Články

Souhrn

Autoři rekapitulují současné možnosti léčby vitiliga, a to diferencovaně podle klinického typu.Zaměřují se na fototerapii - v obecné rovině uvádějí odlišnosti od fototerapie jiných dermatóz,parametry účinnosti, bezpečnosti, snášenlivosti a kompliance. Referují o vlastních zkušenostechs 311 nm UVB fototerapií, a to zejména o kombinaci s lokální fotochemoterapií oxsoralenovýmkrémem. Na závěr formulují zásady a doporučení pro fototerapii vitiliga v praxi.

Klíčová slova:
vitiligo - fototerapie

Plné znění tohoto článku není v digitalizované podobě.
V případě zájmu kontaktujte NTO ČLS JEP, které vám může poskytnout sken časopisu.

Štítky
Dermatologie Dětská dermatologie

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská dermatologie


2001 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se