Program pro dobré zdraví – ohlédnutí za prvním rokem


The Wellness Program - the Glance Back to the First Year

An important part of contemporary treatment of schizophrenia is the question of healthy life style. The educational programs for patients with chronic stable schizophrenia consistently improve the patient’s health and lead to lowering the cost expenses. In the Czech republic the Wellness Program has been opened since January 2005. The authors of this submission are bringing the first global information about the course of this program during it’s first year. The Wellness program is a new, free challenge for patients with schizophrenia to meet themselves, discuss their problems and to get new information.

Key words:
schizophrenia, psychoeducational program, weight, antipsychotic agents.


Autoři: E. Kitzlerová 1;  L. Motlová 2
Působiště autorů: Psychiatrická klinika 1. LF UK a VFN, Praha ;  přednosta prof. MUDr. J. Raboch, DrSc. 3. LF UK a Psychiatrické centrum Praha 1;  přednosta prof. MUDr. C. Höschl, DrSc. 2
Vyšlo v časopise: Čes. a slov. Psychiat., 102, 2006, No. 2, pp. 91-94.
Kategorie: Souborné referáty

Souhrn

Součástí moderní léčby schizofrenie je také pomoc pacientům při zvládání problémů spojených se zdravým životním stylem. Programy zaměřené na edukaci pacientů trpících chronickým průběhem schizofrenie prokazatelně zlepšují zdravotní stav a snižují náklady na léčbu. V České republice je od ledna roku 2005 pro pacienty k dispozici nový edukační program týkající se zdravého životního stylu. Autoři v příspěvku přinášejí první souhrnné informace o průběhu tohoto programu v jeho prvním roce. Program představuje novou, snadno dostupnou, bezplatnou šanci pro pacienty se navzájem setkat, pohovořit o svých problémech a dozvědět se nové informace.

Klíčová slova:
schizofrenie, psychoedukační program, tělesná hmotnost, antipsychotika.


Štítky
Adiktologie Dětská psychiatrie Psychiatrie
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×