Zpráva redakční rady


Vyšlo v časopise: Čes. a slov. Oftal., 65, 2009, No. 4, p. 146

Vážení  kolegové,

od tohoto čísla se časopis Česká a slovenská oftalmologie stává oponovaným časopisem. Každý odborný příspěvek do časopisu je posouzen jedním, případně dvěma oponenty. Osoba oponenta je anonymní a je v jeho (jejich) kompetenci posoudit sdělení po odborné i formální stránce a navrhnout jeho úpravy nebo dílo k publikaci nedoporučit. Odměna oponenta za posudek je zcela symbolická. Poněvadž se práce po opravě vrací zpět oponentovi, aby posoudil, zda bylo dílo podle připomínek opraveno, narůstá výrazně administrativa. Žádáme proto autory, aby věnovali při přípravě příspěvků zvýšenou pozornost stránce odborné i formální a dodržovali instrukce k publikaci, aby nedocházelo k prodlení zveřejnění odborných sdělení.

Pro zkvalitnění informovanosti se rozhodla redakční rada uvádět u každého příspěvku datum přijetí do redakce a datum přijetí k publikaci.

Současně Vás upozorňujeme, že veškeré publikace, které jsou výsledkem grantových výzkumů, budou hrazeny autory z financí výzkumného úkolu. Cena publikace týkající se grantových výzkumů bude stanovena podle rozsahu sdělení a barevné dokumentace dle sazebníku vydavatele.

Redakční rada časopisu Česká a slovenská oftalmologie se dále usnesla otevřít v rámci rozvoje časopisu oddíl zajímavých kazuistik, které osloví čtenářskou veřejnost tak, jak je to pravidlem v zahraničních časopisech. Příspěvky této sekce nebudou oponovány a čtenáři na ně mohou reagovat v následujícím čísle.

Redakční rada časopisu se těší na všechny Vaše podnětné připomínky a doporučení, které zvýší kredit časopisu Česká a slovenská oftalmologie.

Za redakční radu

prof. MUDr. Eva Vlková, CSc.


Štítky
Oftalmologie

Článek vyšel v časopise

Česká a slovenská oftalmologie

Číslo 4

2009 Číslo 4
Nejčtenější tento týden
Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se