Oznámení
Vyšlo v časopise:
Čes. a slov. Oftal., 65, 2009, No. 1, p. 7
Vážení čtenáři,
po devatenáctiletém působení jsem se rozhodla skončit s funkcí vedoucí redaktorky našeho časopisu. Byla to léta leckdy nelehká. V určitém období jsme zápasili s nedostatkem kvalitních příspěvků a posléze s ekonomickými problémy. Vše se podařilo postupně zvládnout a dnes časopis prosperuje.
Rozhodnutím výboru České oftalmologické společnosti je od 1. 1. 2009 pověřena vedením paní prof. MUDr. Eva Vlková, CSc. Je to dobrá volba. Jsem si jistá, že paní profesorka dokáže časopis dále zvelebovat. Přeji jí hodně zdaru!
Prof. MUDr. J. Boguszaková, DrSc.
Štítky
OftalmologieČlánek vyšel v časopise
Česká a slovenská oftalmologie

2009 Číslo 1
- Stillova choroba: vzácné a závažné systémové onemocnění
- Diagnostický algoritmus při podezření na syndrom periodické horečky
- Familiární středomořská horečka
- Citikolin jako užitečný pomocník v léčbě diabetické retinopatie a glaukomu
- Jak působí benzalkonium chlorid a prostaglandiny na epitelové buňky Meibomových žláz?
Nejčtenější v tomto čísle
- Centrální tloušťka rohovky, nitrooční tlak a jejich vzájemný vztah u zdravých českých dětí ve věku 7 až 17 let
- Selektivní laserová trabekuloplastika – nové možnosti v léčbě glaukomu
- Přehled vývoje okulárních oportunních infekcí u HIV pozitivních pacientů
- Sledování prognosticky významných faktorů a analýza pětiletého přežití pacientů s uveálním melanomem na Oční klinice 3. LF UK a FNKV