Noví členové redakční rady časopisu


Vyšlo v časopise: Gastroent Hepatol 2015; 69(1): 86
Kategorie: Různé: novinky z redakce

Vážení a milí čtenáři,

rádi bychom vám představili nové posily našeho periodika. Od letošního ročníku bude součástí časopisu sekce Dětská gastroenterologie a hepatologie, jíž bude věnováno prosincové číslo, ale články s touto tematikou dostanou prostor i v ostatních číslech v průběhu roku, stejně jako je to i u ostatních sekcí. Novou koeditorkou za Českou republiku je dr. Mitrová a za Slovenskou republiku dr. Čierna. Problematika stále častějších případů gastrointestinálních onemocnění u dětí si jistě zaslouží více pozornosti, proto je naším cílem přinášet důležité informace a novinky z terapie těchto mladých pa­cientů.

Významné je také doplnění mezinárodní redakční rady o uznávanou osobnost gastroenterologie v Koreji, prof. Moona. Od jeho členství si slibujeme další zvýšení mezinárodní prestiže našeho časopisu, což je nezbytným předpokladem pro zařazení do významných databází a získání impact factoru.

MUDr. Katarína Mitrová, Ph.D.

odpovědná za sekci Dětská gastroenterologie a hepatologie (ČR)

Narodila se roku 1978 v Humenném. Absolvovala LF UPJŠ v Košicích v roce 2003 a atestaci z pediatrie složila v roce 2008; o dva roky později pak atestaci z dětské gastroenterologie, hepatologie a výživy a v roce 2013 atestaci z klinické výživy a intenzivní metabolické péče. V roce 2014 ukončila postgraduální studium na 2. LF UK v Praze a obhájila titul Ph.D. Od roku 2005 pracuje na Pediatrické klinice FN v Motole a od roku 2013 také současně v Klinickém a výzkumném centru pro střevní záněty ISCARE. Hlavní oblastí zájmu je problematika IBD u dětí.


MUDr. Iveta Čierna, PhD.

odpovědná za sekci Dětská gastroenterologie a hepatologie (SR)

Narodila se v roce 1965 v Bratislavě. Absolvovala LF UK v Bratislavě roku 1989, atestaci z pediatrie složila v roce 1994, čtyři roky poté z dětské gastroenterologie, hepatologie a výživy na Slovenské zdravotnické univerzitě. V roce 2007 ukončila postgraduální studium na LF UK v Bratislavě a obhájila titul PhD. V současné době pracuje na 2. detské klinice LF UK a DFNsP v Bratislavě a specializuje se na dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu.


Prof. Jong H. Moon, MD, PhD

nový člen mezinárodní redakční rady

Profesor Moon je přednostou gastroenterologické kliniky SoonChunHyang University Hospital of Bucheon/ Seoul v Koreji. Je významným představitelem světové digestivní endoskopie. Publikoval řadu zásadních statí ve významných gastroenterologických časopisech a je pravidelným hostem endoskopických workshopů na celém světě. Přes svůj věhlas se pravidelně věnuje klinické práci a výuce studentů. Vede pankreatobiliární skupinu, která se zabývá především problematikou cholangioskopie, včetně vývoje nových typů cholangioskopů.Štítky
Dětská gastroenterologie Gastroenterologie a hepatologie Chirurgie všeobecná

Článek vyšel v časopise

Gastroenterologie a hepatologie

Číslo 1

2015 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
nový kurz
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více