EUFEPS a 9. středoevropské sympozium farmaceutické technologie


Autoři: M. Rabišková
Vyšlo v časopise: Čes. slov. Farm., 2012; 61, 249
Kategorie: Zprávy

Výroční zasedání Evropské federace pro farmaceutické vědy (EUFEPS) zástupců evropských farmaceutických společností se uskutečnilo 20. září 2012 v chorvatském Dubrovníku. Sedmnáct přítomných zástupců z celkových 24 vyslechlo na celodenním zasedání zprávu o činnosti za rok 2011 a diskutovalo o problémech spojených s financováním společnosti, s vývojem aktivit spojených se vzděláváním, průmyslovým výzkumem, website a sítěmi (např. v oblasti farmakokinetiky a farmakogenetiky, nanoléčiv, regulace, veterinárních léčiv atd.). Součástí jednání byla i volba nového výkonného výboru (Executive Committee) a auditorů.

Také 9. středoevropské sympozium farmaceutické technologie proběhlo v Dubrovníku ve dnech 21. až 22. září 2012. Sympozia se zúčastnilo 280 odborníků z 33 zemí. Sympozium bylo věnováno lékovým formám a léčivům založeným na nanočásticích. Odeznělo šest plenárních, osm vyžádaných a 37 vybraných přednášek a bylo prezentováno asi 140 posterů. Sympozium mělo vysokou odbornou úroveň. Plenární přednášky přednesli např. prof. Ruth Duncan (Velká Británie), prof Dusica Maysinger (Kanada) nebo prof. Lon J. Wilson (USA). Největší úspěch zaznamenala přednáška prof. Duncan nazvaná „Polymerní léčiva – nanosystémy pro 21. století: klinické úspěchy a další šance“, která zajímavou formou shrnula současné poznatky o nanoléčivech, načrtla jejich další možnosti, zmínila nedostatky, upozornila na nutnost věnovat pozornost dosud neprozkoumaným oblastem a spojit vědecké obory k charakterizaci chování nanočásticových systémů zejména v in vivo podmínkách. Českou republiku reprezentovaly dva příspěvky z obou farmaceutických fakult a Slovensko bratislavská farmaceutická fakulta.

M. Rabišková


Štítky
Farmacie Farmakologie

Článek vyšel v časopise

Česká a slovenská farmacie

Číslo 5

2012 Číslo 5

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Chronická tromboembolická plicní hypertenze
nový kurz
Autoři: MUDr. David Ambrož

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MAPA ROUŠEK Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.