76th Prague Meeting on Macromolecules


Autoři: M. Rabišková
Vyšlo v časopise: Čes. slov. Farm., 2012; 61, 248-249
Kategorie: Zprávy

Ve dnech 1. až 5. července 2012 se konala při příležitosti 65. narozenin prof. Karla Ulbricha v Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd ČR v Praze 76. konference „Polymery v medicíně“. Setkání se zúčastnilo přibližně 120 odborníků z 30 zemí pěti kontinentů. Odeznělo 30 přednášek a bylo prezentováno více než 60 posterů.

Konferenci zahájil prof. Jindřich Kopeček z University of Utah, Salt Lake City, USA, který přednesl také jednu ze sedmi hlavních přednášek zaměřenou na chytré biomateriály a polymerní léčiva. Další vyžádané přednášky prezentovali prof. Ruth Duncan (GB), která se zamýšlela nad krátkou historií nanočástic ve funkci polymerních léčiv, jejich přínosem a dalším vývojem; prof. Kazunori Kataoka (Japonsko) se věnoval supramolekulárním nanoléčivům pro cílenou terapii rakoviny; prof. Leonard Seymour (GB) se zabýval využitím adenovirů a obalených adenovirů jako nosičů cytostatických léčiv; prof. Karel Ulbrich se zamýšlel nad dalším vývojem nanoléčiv založených na poly N-(2-hydroxypropyl) methakrylamidu a prof. Blanka Říhová (CZ) se ve své prezentaci zaměřila na cytostatická léčiva s imunomodulační aktivitou využitelnou ke zvýšení terapeutické účinnosti iniciováním protinádorové imunitní odpovědi.


Českou republiku reprezentovalo 30 odborníků z Akademie věd ČR, Univerzity Karlovy v Praze, Vysokého učení technického v Brně, Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a společnosti Contipro Biotech. Slovensko zastupovali odborníci z Akademie věd SR a Slovenské technické univerzity v Bratislavě dvěma příspěvky.


Konference měla vysokou odbornou úroveň, perfektní organizaci a velmi přátelskou atmosféru.

M. Rabišková


Štítky
Farmacie Farmakologie

Článek vyšel v časopise

Česká a slovenská farmacie

Číslo 5

2012 Číslo 5

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
nový kurz
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se