76th Prague Meeting on Macromolecules


Autoři: M. Rabišková
Vyšlo v časopise: Čes. slov. Farm., 2012; 61, 248-249
Kategorie: Zprávy

Ve dnech 1. až 5. července 2012 se konala při příležitosti 65. narozenin prof. Karla Ulbricha v Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd ČR v Praze 76. konference „Polymery v medicíně“. Setkání se zúčastnilo přibližně 120 odborníků z 30 zemí pěti kontinentů. Odeznělo 30 přednášek a bylo prezentováno více než 60 posterů.

Konferenci zahájil prof. Jindřich Kopeček z University of Utah, Salt Lake City, USA, který přednesl také jednu ze sedmi hlavních přednášek zaměřenou na chytré biomateriály a polymerní léčiva. Další vyžádané přednášky prezentovali prof. Ruth Duncan (GB), která se zamýšlela nad krátkou historií nanočástic ve funkci polymerních léčiv, jejich přínosem a dalším vývojem; prof. Kazunori Kataoka (Japonsko) se věnoval supramolekulárním nanoléčivům pro cílenou terapii rakoviny; prof. Leonard Seymour (GB) se zabýval využitím adenovirů a obalených adenovirů jako nosičů cytostatických léčiv; prof. Karel Ulbrich se zamýšlel nad dalším vývojem nanoléčiv založených na poly N-(2-hydroxypropyl) methakrylamidu a prof. Blanka Říhová (CZ) se ve své prezentaci zaměřila na cytostatická léčiva s imunomodulační aktivitou využitelnou ke zvýšení terapeutické účinnosti iniciováním protinádorové imunitní odpovědi.


Českou republiku reprezentovalo 30 odborníků z Akademie věd ČR, Univerzity Karlovy v Praze, Vysokého učení technického v Brně, Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a společnosti Contipro Biotech. Slovensko zastupovali odborníci z Akademie věd SR a Slovenské technické univerzity v Bratislavě dvěma příspěvky.


Konference měla vysokou odbornou úroveň, perfektní organizaci a velmi přátelskou atmosféru.

M. Rabišková


Štítky
Farmacie Farmakologie

Článek vyšel v časopise

Česká a slovenská farmacie

Číslo 5

2012 Číslo 5

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se