-
Články
Top novinky
Reklama- Vzdělávání
- Časopisy
Top články
Nové číslo
- Témata
Top novinky
Reklama- Kongresy
- Videa
- Podcasty
Nové podcasty
Reklama- Kariéra
Doporučené pozice
Reklama- Praxe
Top novinky
ReklamaVýskyt vrozených vad v České republice v roce 2003
Birth Defects Occurrence in the Czech Republic in 2003
Objective:
An analysis of birth defects occurrence in the Czech Republic in 2003 and a comparison to data from 1996–2002.Type of study:
A retrospective analysis of data from a National Register of Congenital Anomalies of the Czech Republic.Methodology:
Data on birth defects in the Czech Republic from the Institute of Health Information and Statistics - National Register of Congenital Anomalies from the 1996–2003 period were used and an analysis of incidences of selected types of birth defects was performed.Results:
There were 25 593 children born with a birth defect (14 896 boys and 10 690 girls, in 7 cases the sex was undetermined). A mean incidence of birth defects was 405.2/10 000 live births and remains more or less stable compared to the years 2002 and 2001 (404.3/10 000 and 407.9/10 000 live births respectively).Conclusions:
Current data on birth defects in 2003 in the Czech Republic are presented with a comparison to a 8-year period. An analysis of temporal and demographic changes in birth defects incidences is given along with data on prenatal diagnostics and its role in birth defects decrease.Key words:
birth defect, prenatal diagnostics, incidence, Czech Republic
Autoři: Šípek; V. Gregor 3,4; J. Horáček 3,4; D. Mašátová 5
Působiště autorů: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha, ředitel doc. MUDr. J. Feyereisl, CSc. 1; Katedra gyn. -porodnická, Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, Praha ředitel MUDr. A. Malina, Ph. D. 2; Oddělení lékařské genetiky, Fakultní Thomayerova nemocnice, Praha, ředitel MUDr. P. Malý 3; Katedra lékařské genetiky, Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, Praha ředitel MUDr. A. Malina, Ph. D. 4; Ústav zdravotnických informací a statistiky České republiky, Praha, ředitelka Mgr. V. Mazánková 5
Vyšlo v časopise: Ceska Gynekol 2006; 71(3): 194-199
Kategorie: Původní práce
Souhrn
Cíl studie:
Zpracování výsledků výskytu vrozených vad v České republice v roce 2003 a porovnání s obdobím 1996–2002.Typ studie:
Retrospektivní analýza dat z Národního registru vrozených vad v České republice.Materiál a metodika:
V práci byla použita data z celorepublikové registrace vrozených vad vedené v Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky v období 1996–2003. Zpracování incidencí vybraných typů vrozených vad zjištěných u dětí narozených v České republice.Výsledky:
Během let 1996–2003 bylo v naší retrospektivní analýze zachyceno celkem 25 593 narozených dětí s vrozenou vadou, z toho bylo 14 896 postižených chlapců a 10 690 postižených dívek, v 7 případech nebylo pohlaví určeno. Průměrná incidence postižených dětí s vrozenými vadami byla v roce 2003 405,2 na 10 000 živě narozených a zůstává přibližně na stejné úrovni jako v letech předchozích (2002–404,3 a 2001 407,9 na 10 000 živě narozených).Závěr:
Práce předkládá aktualizované výsledky analýz z celorepublikové registrace vrozených vad za osmileté období. Analyzuje časové a demografické změny incidencí vrozených vad u narozených v České republice. Dále ukazuje výsledky prenatální diagnostiky v ČR za stejné období a analyzuje podíl prenatální diagnostiky na snižování VV u narozených.Klíčová slova:
vrozená vada, prenatální diagnostika, incidence, Česká republika
Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína
Článek Hereditární karcinom ovaria
Článek vyšel v časopiseČeská gynekologie
Nejčtenější tento týden
2006 Číslo 3- Nostiriazyn – spolehlivá 1. volba u nekomplikovaných infekcí močových cest
- S doc. Janou Hirmerovou o tromboprofylaxi v břišní či onkologické chirurgii a jak k ní správně přistupovat
- INTERAKTIVNÍ KAZUISTIKA: Žilní trombóza v graviditě
- Horní limit denní dávky vitaminu D: Jaké množství je ještě bezpečné?
- Incidence asymptomatické hluboké žilní trombózy po totální endoprotéze kyčle a účinnost enoxaparinu v tromboprofylaxi
-
Všechny články tohoto čísla
- ST analýza fetálního EKG u předčasných porodů ve 30.–36. týdnu těhotenství
- Diskrepance ultrazvukových biometrických parametrů hlavičky (HC – head circumference, BPD – biparietal diameter) a délky stehenní kosti (FL – femur lenght) v závislosti na pohlaví plodu a délce těhotenství
- Prevence Rh (D) aloimunizace u Rh (D) negativních žen v těhotenství a po porodu Rh (D) pozitivního dítěte
- Cirkulácia v ductus venosus počas prvej doby pôrodnej
- Cholestatická hepatóza těhotných žen – čtyři kazuistiky
- Prenatální diagnostika vrozených vad v České republice – týdny těhotenství při diagnostice
- Výskyt vrozených vad v České republice v roce 2003
- Sérové protilátky proti annexinu V a jiným fosfolipidům u žen s poruchou plodnosti
- Kvalita embryí po ICSI v závislosti na rychlosti nástupu prvního buněčného dělení
- Změny hodnot maximálního uzávěrového uretrálního tlaku a jeho pozice po provedené kolpopexi dle Burche – prediktivní hodnota MUCP a VLPP pro úspěšnost této operace
- Současný stav ambulantní hysteroskopie
- Vliv časně zahájené transdermální a perorální estrogenní substituční terapie na lipidový profil – prospektivní studie s cross-over designem
- Detekce sentinelových lymfatických uzlin pomocí 99mTc-nanokoloidu u karcinomu endometria
- Guideline gynekologických zhoubných nádorů I. Standard – Komplexní léčba ovariálních epiteliálních zhoubných nádorů
- Hereditární karcinom ovaria
- Prognostické faktory ovariálního karcinomu
- Česká gynekologie
- Archiv čísel
- Aktuální číslo
- Informace o časopisu
Nejčtenější v tomto čísle- Diskrepance ultrazvukových biometrických parametrů hlavičky (HC – head circumference, BPD – biparietal diameter) a délky stehenní kosti (FL – femur lenght) v závislosti na pohlaví plodu a délce těhotenství
- Sérové protilátky proti annexinu V a jiným fosfolipidům u žen s poruchou plodnosti
- Cholestatická hepatóza těhotných žen – čtyři kazuistiky
- Prevence Rh (D) aloimunizace u Rh (D) negativních žen v těhotenství a po porodu Rh (D) pozitivního dítěte
Kurzy
Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova
Autoři: prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., Dr.h.c., doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D., MUDr. Petr Kasalický, CSc., MUDr. Jan Rosa, Ing. Pavel Havlík, Ing. Jan Adam, Hana Hejnová, DiS., Jana Křenková
Autoři: MUDr. Irena Krčmová, CSc.
Autoři: MDDr. Eleonóra Ivančová, PhD., MHA
Autoři: prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, DrSc.
Všechny kurzyPřihlášení#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#Zapomenuté hesloZadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.
- Vzdělávání