eDávky: řešení pro rychlejší a snadnější elektronickou komunikaci s pojišťovnami

12. 2. 2016

Snad každý lékař postřehl, že Všeobecná zdravotní pojišťovna zrušila v prosinci loňského roku Portál VZP a založila novou komunikační platformu VZP POINT. Změna portálu přitom lékaře nemusela vůbec znepokojovat. Nástrojem, který jim s touto změno mohl pomoci, je rozšiřující modul eDávky určený pro ambulantní softwarová řešení, který vyvinula společnost CompuGroup Medical.

Komerční sdělení:

Snad každý lékař postřehl, že Všeobecná zdravotní pojišťovna zrušila v prosinci loňského roku Portál VZP a založila novou komunikační platformu VZP POINT. Změna portálu přitom lékaře nemusela vůbec znepokojovat. Nástrojem, který jim s touto změno mohl pomoci, je rozšiřující modul eDávky určený pro ambulantní softwarová řešení, který vyvinula společnost CompuGroup Medical. Díky exkluzivní spolupráci VZP s CGM mohly být eDávky v předstihu na změnu připraveny. V době transformace tak byl modul plně kompatibilní se všemi změnami a zajišťoval komunikaci s VZP i v době odstávky portálu.

Tento modul lze jednoduše aktivovat v ambulantních informačních systémech CGM, a to včetně možnosti zkušební doby na 90 dní. Společnost ho uvedla na trh na podzim roku 2010. V současnosti má přes 4 000 uživatelů a jejich počet neustále roste. eDávky tak v současnosti představují zdaleka nejrozšířenější kanál, ze kterého zdravotní pojišťovny přijímají vyúčtování. Každá ordinace díky němu ročně vyúčtuje zdravotním pojišťovnám průměrně dva miliony korun a celkově se přes eDávky odešle přibližně osm miliard korun za rok.

Jaké výhody modul přináší?

Umožňuje především přímé a velmi jednoduché předání dávek zdravotním pojišťovnám elektronickou formou. Pomáhá mnohem jednodušší cestou vytvářet uzávěrky. Lékařům tak přináší především včasné a správné účtování a následně i rychlejší získání finančních prostředků pro jejich ordinace. Díky němu také dochází k omezení tiskových výstupů, zbytečné administrativy a nákladů za poštovné.

Lékařům zcela odpadá potřeba navštěvovat webové stránky jednotlivých zdravotních pojišťoven, manuálně odesílat soubory obsahující podklady pro vyúčtování KDAVKA, FDAVKA a vyplňovat podání do webového formuláře. Díky knize podání má lékař přehled o všech svých odeslaných vyúčtováních včetně protokolů od zdravotních pojišťoven, ze kterých se ihned dozví o výsledku přijetí. Právě vysoká rychlost a spolehlivost činí z modulu eDávky optimální řešení pro elektronické vyřizování dávek.

V seznamu dávek lze snadno dohledat všechny dávky ve vybraném období. Navíc potřebné aktualizace certifikátů probíhají rychle a jednoduše. Jednoznačné ikony, které indikují stav zpracování, napomáhají orientaci v uživatelském prostředí. eDávky se kontinuálně přizpůsobují změnám a reagují na požadavky uživatelů. Každoročně přináší více než 100 programových úprav. I velmi rozsáhlé změny, jakými jsou například změny komunikace s pojišťovnami, řeší eDávky způsoby, které nemění postupy nebo principy ovládání.

Článek vznikl za podpory společnosti CompuGroup Medical.Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se