Vzhůru do evropských metropolí! Tallinn je neokoukaný a Vídeň za humny

14. 11. 2017

Chtěli byste vyrazit na prodloužený víkend, ale nevíte kam? Zkuste navštívit některou z evropských metropolí. Za málo peněz můžete získat hodně nových zážitků.

Za kulturou k sousedům

Vídeň si zamilujete na první pohled. Ať už máte jen dva víkendové dny, nebo celý týden, toto město nabízí tolik věcí k vidění! Hlavní město Rakouska vás nadchne nejen historií, ale i možnostmi kulturního vyžití. Vybírat můžete z mnoha divadel, muzeí a koncertních sálů. Projděte se podzimním Prátrem! Vyznavačům nočního života Vídeň nabízí pestrou škálu klubů a barů. Přes den nezapomeňte navštívit některou z místních kaváren nebo restaurací a vychutnejte si oblíbený sacher či pravý vídeňský řízek.

Pitoreskní Tallinn

Hlavní město Estonska je perlou pobaltských zemí a jedním z nejnavštěvovanějších evropských měst. Snoubí se v něm historie s moderní architekturou. V Tallinnu naleznete velmi dobře zachované historické centrum, kde na vás dýchne 850 let bouřlivých dějin. Ještě aby ne! Vždyť se zde u moci vystřídali Dánové, Švédové, Němci a Rusové. Těžko uvěřit, že ještě před 25 lety patřilo Estonsko pod Sovětský svaz. Tomu dávno odzvonilo a Tallinn se dnes může pyšnit mnoha turisticky atraktivními kavárnami, hotely, restauracemi či sushi bary. Při návštěvě Estonska se v neposlední řadě můžete těšit na vstřícné a milé obyvatele.

Romantická Budapešť

Hlavní město Maďarska vás dostane svou krásou. K podzimní návštěvě je jako stvořené. Zahajte ji třeba v lázních, protože Budapešť je vyhlášená termálními prameny. Poté se se svařákem v ruce projděte historickým centrem. Můžete zde obdivovat architektonické skvosty – například budovu parlamentu nebo Budínský hrad. Večer nezapomeňte navštívit některou místní restauraci nebo hospodu, kde si pochutnáte na guláši, perkeltu nebo segedínu.

Vůně Atlantiku

Chcete se ještě před zimou nadýchat prosoleného mořského vzduchu? Zkuste Lisabon, hlavní město Portugalska. Návštěva Portugalska na podzim má své kouzlo. Uniknete úmorným letním vedrům, ale přitom můžete prozkoumat vše, co vás zajímá, v příjemném slunečném počasí. Kdyby vás město náhodou unavilo, za chvíli jste z centra na pláži. Zujte si boty a vychutnejte příjemný pocit z chůze naboso v písku.

Ať už vás podzimní vítr zanese kamkoli, nezapomeňte na cestovní pojištění.

(brbr)

Zdroj: www.telegraph.co.uk/travel/city-breaks/the-cheapest-city-breaks-in-europe/Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se