Vyvažujeme: Poděbrady 2016


Vyšlo v časopise: Vnitř Lék 2016; 62(3): 177
Kategorie: Úvodníky


Po léta připravovala paní profesorka Jindra Perušičová půdu pro velkou změnu. S invencí a nasazením sobě vlastním po dvacet let navrhovala program, zvala přednášející z Čech, Moravy, Slezska i zahraničí. Aktuality v diabetologii v Poděbradech byly vždy v nejvlastnějším slova smyslu aktualitami v diabetologii a byly také v pravém slova smyslu postgraduálně vzdělávacím seminářem.

Když jsme se začali bavit před několika lety o dalším vývoji Poděbrad, napadlo nás, že bychom měli respektovat klasickou polaritu dějů okolo nás a vyvážit vědecké a jarní Luhačovice kongresem v zářivých podzimních barvách, který by byl můstkem mezi vědou a praxí. Kongresem vpravdě postgraduálně vzdělávacím, který nabídne vše, co dobré kongresy nabízejí. Tradici. Pestrý program, ve kterém si každý může vybrat. Paralelní programy, tak aby se každý mohl cítit lehce frustrován, že nestihl vše. Interaktivní workshopy. Prostředí vhodné pro společenské kontakty. Uvolněnost. Atmosféru. Moderní techniku a kongresové noviny.

To vše jsme se pokusili přetavit v novou podobu Aktualit v diabetologii, převést Poděbrady ze semináře do kongresové podoby. Ale nejzákladnější podmínkou byla snaha o reflexi potřeb ambulantních specialistů – diabetologů. K čemu by byl kongres, když by témata nikoho nezajímala. Proto jsme se rozhodli připravit program ve spolupráci s organizací, která reprezentuje v naší zemi ambulantní diabetology, tedy s Občanským sdružením ambulantních diabetologů. Vstřícností předsedkyně OSAD MUDr. Evy Račické jsme oslovili členy se žádostí o návrhy témat, která jsou zajímavá pro ambulantní specialisty pečující o pacienty s diabetem. A podle těchto návrhů jsme první osnovu programu upravili.

Konečně, vstřícností šéfredaktora časopisu Vnitřní lékařství pana primáře Petra Svačiny se podařilo připravit jedno číslo časopisu, které vychází z programu Kongresu Ambulantní diabetologie. Pro případné opakování, pro ty, kteří se kongresu nemohli účastnit, ale i pro ostatní.

Děkuji všem, kteří pomohli, a doufám, že Poděbrady v roce 2016 pomohou ještě lépe zprostředkovat přenos nejnovějších vědeckých poznatků do ambulantní praxe léčby pacientů s diabetem. Těším se na viděnou 3. listopadu 2016 v Poděbradech!

Praha, březen 2016

Váš


prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA

předseda organizačního výboru kongresu ambulantní diabetologie
a spolueditor tohoto vydání časopisu Vnitřní lékařství


Štítky
Diabetologie Endokrinologie Interní lékařství

Článek vyšel v časopise

Vnitřní lékařství

Číslo 3

2016 Číslo 3

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Možnosti biologické léčby u CRSwNP
nový kurz
Autoři: MUDr. Zuzana Balatková, Ph.D.

Magnetická rezonance a diagnostika axiálních spondyloartritid - Virtuální trénink
Autoři: MUDr. Leona Procházková, Ph.D., MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Vladimír Červeňák, MUDr. Eva Korčáková, Ph.D.

Eozinofilní granulomatóza s polyangiitidou
Autoři:

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Urtikarie – přehled o onemocnění a léčbě a významu antihistaminik
Autoři:

Všechny kurzy
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se