Jiří Gallo. Osteoartróza. Průvodce pro každodenní praxi.


Autoři: prof. MUDr. Pavel Horák, CSc.
Působiště autorů: III. interní klinika LF UP a FN Olomouc
Vyšlo v časopise: Vnitř Lék 2014; 60(10): 911
Kategorie: Z odborné literatury

Maxdorf: Praha 2014. 150 stran. ISBN 978-80-7345-406-7

Odborná publikace Osteoartróza se zabývá problematikou z pohledu klinicky orientovaného autora ‒ ortopeda. Práce je rozdělena do 12 kapitol, které se zabývají epidemiologií, etiologií, klinickým obrazem, klasifikací, diagnostikou a léčbou jedné z nejčastějších kloubních chorob ‒ osteoartrózou. Každá kapitola je přehledně členěna na jednotlivé oddíly a toto členění je respektováno v celé publikaci. Kapitoly jsou doprovázeny tabulkami a obrázky, které jsou přehledně popsány a zmíněny v textu. Literatura je velmi pečlivě zpracována včetně odkazů přímo v textu. Tato publikace je určena pro širokou obec lékařů i jiných zdravotních pracovníků, kteří se zabývají diagnostikou a léčbou nemocných s osteoartrózou. Je určena především k rychlé orientaci v této oblasti, osvěžení znalostí a získání přehledu o recentním stavu doporučení a důkazů o efektivitě jednotlivých léčebných postupů. Spoustu zajímavých informací v ní zajisté najdou revmatologové, ortopedi, neurologové, jakož i internisté, praktičtí lékaři a rehabilitační odborníci. Z pohledu jmenovaných potenciálních čtenářů představuje tato kniha cenný zdroj zcela recentních informací. Kniha a její jednotlivé kapitoly jsou zpracovány velmi pečlivě. Jsou psány čtivým a svižným slohem a jsou nabity informacemi. Kniha je orientovaná klinicky, nevěnuje se primárně teoretickým poznatkům a bazálnímu výzkumu v oblasti zájmu. Kniha velmi důsledně respektuje principy medicíny založené na důkazech (evidence based medicine) a kriticky zmiňuje i současně panující kontroverze v mnoha oblastech. Tato publikace je zralým dílem zkušeného autora. Kniha je bohatě vybavena obrazovým materiálem, schématy a tabulkami, což umožní rychlou orientaci v textu. Osobní zkušenosti hlavního autora knihy jsou nedocenitelnou přidanou hodnotou tohoto díla. Prof. MUDr. Jiří Gallo, Ph.D., je přednostou Ortopedické kliniky LF UP a FN Olomouc. Ačkoliv se vědecky a odborně zaměřuje hlavně na problematiku aseptického uvolnění endoprotéz kyčlí a kolen a na léčbu infekcí kloubních náhrad, mezi jeho odborné zájmy patří rovněž osteoartróza jak z pohledu diagnostiky, tak léčby. Z této oblasti jeho zájmu vzešla také prezentovaná publikace, kterou vřele doporučuji všem potenciálním čtenářům.

prof. MUDr. Pavel Horák, CSc.

Pavel.Horak@fnol.cz

III. interní klinika LF UP a FN Olomouc

www.fnol.cz

Doručeno do redakce 20. 10. 2014


Štítky
Diabetologie Endokrinologie Interní lékařství

Článek vyšel v časopise

Vnitřní lékařství

Číslo 10

2014 Číslo 10

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Chronická tromboembolická plicní hypertenze
nový kurz
Autoři: MUDr. David Ambrož

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MAPA ROUŠEK Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.