Úvodník


Autoři: J. Masopust
Vyšlo v časopise: Transfuze Hematol. dnes,17, 2011, No. 1, p. 5.
Kategorie: Úvodník

Vážení čtenáři,

loňský rok, první kulatý ve třetím tisíciletí, byl pro náš časopis velice plodný. Prameny vědění, píle, kvality a ochoty vynesly na povrch inspirující proudy původních a přehledných prací. Zřídlo vytrysklo dokonce do dvou srovnatelně vydatných gejzírů – čtyřech běžných čísel s 25 články a čtyřech supplement nasycených doporučeními odborných společností, monotematickým sborníkem a abstrakty z odborných konferencí. Exteriér zůstal staromilsky nezměněný, avšak mezi ostatními časopisy stále příjemně nepřehlédnutelný a zatím, domnívám se, nevyžadující zásadní rekonstrukci. Přízeň sponzorů zajistila bezstarostný editorský tok.

Na začátku letošního roku se však pramen náhle vysílil a téměř vyschl. U paty zřídla krystalizovaly jen sedimenty recenzenty odmítnutých rukopisů. Museli jsme provést hluboký průzkumný a apelační vrt, abychom opět nalezli dostatečně bohatý zdroj. To se podařilo a mohlo se tak zrodit první číslo tohoto ročníku. Děkuji všem prospektorům, autorům a recenzentům za ochotu a snahu.

Čtenářům při užívání následujících stránek přeji, aby pocítili posilující účinky pramenité vody informací z hematologie a transfuzního lékařství. A redakční radě méně stresujících okamžiků.

MUDr. Jiří Masopust


Štítky
Hematologie a transfuzní lékařství Interní lékařství Onkologie

Článek vyšel v časopise

Transfuze a hematologie dnes

Číslo 1

2011 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se