7. mezinárodní kongres úrazové chirurgie a soudního lékařství, Mikulov


Vyšlo v časopise: Soud Lék., 61, 2016, No. 1, p. 11
Kategorie: Zprávy ze sjezdů

Ve dnech 3. – 4.září 2015 se uskutečnil v Mikulově již sedmý ročník Mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství. Tradičním pořadatelem akce byla Klinika úrazové chirurgie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Traumacentrum Fakultní nemocnice Brno spolu s Ústavem soudního lékařství Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Záštitu nad kongresem převzal děkan LF MU prof. MUDr. Jiří Mayer, CSc. a ředitel Fakultní nemocnice Brno MUDr. Roman Kraus, MBA. Odborné garance se ujala Česká společnost pro úrazovou chirurgii ČLS JEP a Společnost soudního lékařství a toxikologie ČLS JEP. Místem konání zůstalo kongresové centrum mikulovského hotelu Galant, který kromě ubytování a oficiálního programu nabídl hostům i pestrou ochutnávku pálavských vín.


Zvolené hlavní téma letošního ročníku bylo stejné jako v minulých letech, tj. „Polytrauma a komplikace v chirurgické péči“. Odborný program organizátoři rozdělili do šesti bloků s podtitulem Soudní lékařství, Přednemocniční a urgentní péče, Přednemocniční péče při mimořádných událostech, Traumatologie I, II a Varia. Během dvou kongresových dní zaznělo přes 50 ústních sdělení. Řada přednášek vyvolala velkou diskuzi, zejména téma odškodňování bolesti a zemětřesení v Nepálu, nenechalo účastníky chladnými. Jako obvykle bylo možné celý ročník sledovat online na portálu www.akutne.cz.

Čtvrteční společenský večer proběhl dle tradice na místním zámku, který mohl tento rok nabídnout i nově otevřené zámecké zahrady s krásnou vyhlídkou na mikulovská panoramata a širší okolí.

Kongres je pojímán jako vědecká mezioborová akce a jeho cílem je přinést účastníkům větší přehled a orientaci v multioborové spolupráci, což se již sedmým rokem úspěšně daří. Na závěr nezbývá než pozvat zájemce na příští ročník, který proběhne opět na stejném místě začátkem září 2016.

MUDr. Miroslav Ďatko, Ph.D.


Štítky
Patologie Soudní lékařství Toxikologie

Článek vyšel v časopise

Soudní lékařství

Číslo 1

2016 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
nový kurz
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Léčba akutní pooperační bolesti
Autoři: doc. MUDr. Jiří Málek, CSc.

Nové antipsychotikum kariprazin v léčbě schizofrenie
Autoři: Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.

Familiární transthyretinová periferní polyneuropatie
Autoři: MUDr. Radim Mazanec, Ph.D.

Diabetes mellitus a kardiovaskulární riziko, možnosti jeho ovlivnění
Autoři:

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se