ZA DOKTOREM JIŘÍM MAIROVSKÝM


Vyšlo v časopise: Reviz. posud. Lék., 10, 2007, č. 1, s. 19
Kategorie: Osobní zprávy

S velkou lítostí musíme všem čtenářům a našim kolegům oznámit velmi smutnou zprávu. Koncem ledna nás po krátké těžké nemoci náhle opustil MUDr. Jiří Mairovský.

jp_1741_f_1
jp_1741_f_1

Měl jsem to štěstí, že jsem s krátkou přestávkou spolupracoval s kolegou Mairovským posledních 14 let. Během mého života jsem poznal málo tak milých, ochotných, nápaditých a pracovitých lidí, jako byl kolega Mairovský.

Jeho schopnost komunikovat s lidmi a zorganizovat předávání vědomostí se naplno projevila při jeho edičních aktivitách. Ať už při založení a redigování „Bulletinu revizních lékařů VZP ČR“ v roce 1993, či následně při vydávání „Sborníku metodických listů revizních lékařů“, při vytvoření a dlouholeté redakci „Listů revizního lékařství“, či už jako samostatných publikacích či vložených přílohách časopisu „Revizní a posudkové lékařství“. V neposlední řadě má hlavní zásluhu na uspořádání a vydání třech dílů skript „Revizní lékařství“ a řady supplement Subkatedry revizního lékařství IPVZ.

Od roku 1997 (tedy více než 10 let) do poslední chvíle zajišťoval neobyčejně úspěšně činnost Subkatedry revizního lékařství IPVZ. O tom svědčí nejen velký počet uspořádaných kurzů, ale zejména nezanedbatelný počet jejich absolventů.

Neopomenutelné jsou také jeho zásluhy na činnosti odborné Společnosti revizního lékařství ČLS JEP, zejména jeho „lví“ podíl na uspořádání společné konference České a Slovenské společnosti revizního lékařství v roce 2005 v Praze.

Z výše uvedeného je nad jakoukoli pochybnost patrné, že pan doktor Mairovský má naprosto nepominutelné a zásadní zásluhy za rozvoj oboru revizního lékařství, jeho vědecké a pedagogické základny, obor v jeho osobě ztrácí klíčovou osobu pro svůj rozvoj.

Vážený pane doktore,

dovolte mi poděkovat Vám jménem všech revizních pracovníků za vše, co jste pro nás a obor udělal. Budete nám moc chybět. Naposledy jsme se s Vámi rozloučili 23. 2. 2007 v 18,00 hod. ve farním kostele sv. Antonína na Strossmayerově nám. v Praze 7.

Za všechny pracovníky v revizním lékařství

Jan Calta


Štítky
Posudkové lékařství Pracovní lékařství

Článek vyšel v časopise

Revizní a posudkové lékařství

Číslo 1

2007 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se