Editorial


Vyšlo v časopise: Klin Onkol 2012; 25(5): 315
Kategorie: Editorial

Vážení autoři a čtenáři,

dlouhodobé první místo, které si časopis Klinická onkologie udržuje v anketách sledování „popularity“ odborných časopisů s onkologickou problematikou a v návštěvnosti jejich internetových stránek, je jistě i důsledkem zvyšující se kvality časopisu. Po změně jeho grafické podoby a vstupu do databáze PubMed/MEDLINE, přícházíme s další zásadní změnou, od které si postupně slibujeme další zlepšení služeb časopisu vůči autorům a čtenářům. Časopis Klinická onkologie přechází od 1. října 2012 na elektronický redakční systém. Vybrali jsme systém, který byl vyvinutý pro správu a publikování v odborných časopisech v rámci projektu Public Knowledge Project (http://pkp.sfu.ca), jenž vznikl na základě spolupráce několika významných světových vzdělávacích institucí: Simon Fraser University Library, Stanford University, University of Pittsburg, Canadian Centre for Studies in Publishing a California Digital Library.

Od zavedení tohoto systému si v první fázi slibujeme zejména zlepšení kontaktu časopisu s autory příspěvků a jejich recenzenty. Pevně věříme, že se i zkrátí doba recenzního řízení. Zprovozněním dalších částí systému chceme docílit propojení jednotlivých publikovaných článků s databází PubMed tak, aby si čtenáři mohli otevřít publikaci našeho časopisu přímo ze stránky „PubMedu“.

V souvislosti s přechodem na elektronický redakční systém jsme museli změnit instrukce pro autory a dále jsme připravili i instrukce pro vkládání příspěvků do redakčního systému. Oba texty naleznete na konci tohoto čísla a dále na internetových stránkách časopisu: www.linkos.cz a www.eonkologie.cz. Do elektronického redakčního systému lze vstoupit přímo prostřednictvím internetové stránky http://redakce.ambitmedia.cz/ko. Přihlášení do redakčního systému vyžaduje, aby se autor příspěvku nebo recenzent nejprve v systému zaregistroval. Registrace i vkládání příspěvku je velmi snadný proces a všechny potřebné informace jsou obsaženy ve výše zmiňovaných instrukcích. Protože všechny začátky mohou být těžké a některé problémy se mohou objevit až „za provozu“, dovolujeme si Vás požádat o případnou trpělivost a o připomínky a podněty (e-mail: klinickaonkologie@mou.cz), které by mohly vést k dalšímu zlepšování systému.

Pevně věříme, že budete s redakčním systémem spokojeni!

Za redakci časopisu

MUDr. Marek Svoboda, Ph.D.

výkonný redaktor časopisu Klinická onkologie


Štítky
Dětská onkologie Chirurgie všeobecná Onkologie

Článek vyšel v časopise

Klinická onkologie

Číslo 5

2012 Číslo 5

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
nový kurz
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Léčba akutní pooperační bolesti
Autoři: doc. MUDr. Jiří Málek, CSc.

Nové antipsychotikum kariprazin v léčbě schizofrenie
Autoři: prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se