Editorial


Vyšlo v časopise: Klin Onkol 2012; 25(5): 315
Kategorie: Editorial

Vážení autoři a čtenáři,

dlouhodobé první místo, které si časopis Klinická onkologie udržuje v anketách sledování „popularity“ odborných časopisů s onkologickou problematikou a v návštěvnosti jejich internetových stránek, je jistě i důsledkem zvyšující se kvality časopisu. Po změně jeho grafické podoby a vstupu do databáze PubMed/MEDLINE, přícházíme s další zásadní změnou, od které si postupně slibujeme další zlepšení služeb časopisu vůči autorům a čtenářům. Časopis Klinická onkologie přechází od 1. října 2012 na elektronický redakční systém. Vybrali jsme systém, který byl vyvinutý pro správu a publikování v odborných časopisech v rámci projektu Public Knowledge Project (http://pkp.sfu.ca), jenž vznikl na základě spolupráce několika významných světových vzdělávacích institucí: Simon Fraser University Library, Stanford University, University of Pittsburg, Canadian Centre for Studies in Publishing a California Digital Library.

Od zavedení tohoto systému si v první fázi slibujeme zejména zlepšení kontaktu časopisu s autory příspěvků a jejich recenzenty. Pevně věříme, že se i zkrátí doba recenzního řízení. Zprovozněním dalších částí systému chceme docílit propojení jednotlivých publikovaných článků s databází PubMed tak, aby si čtenáři mohli otevřít publikaci našeho časopisu přímo ze stránky „PubMedu“.

V souvislosti s přechodem na elektronický redakční systém jsme museli změnit instrukce pro autory a dále jsme připravili i instrukce pro vkládání příspěvků do redakčního systému. Oba texty naleznete na konci tohoto čísla a dále na internetových stránkách časopisu: www.linkos.cz a www.eonkologie.cz. Do elektronického redakčního systému lze vstoupit přímo prostřednictvím internetové stránky http://redakce.ambitmedia.cz/ko. Přihlášení do redakčního systému vyžaduje, aby se autor příspěvku nebo recenzent nejprve v systému zaregistroval. Registrace i vkládání příspěvku je velmi snadný proces a všechny potřebné informace jsou obsaženy ve výše zmiňovaných instrukcích. Protože všechny začátky mohou být těžké a některé problémy se mohou objevit až „za provozu“, dovolujeme si Vás požádat o případnou trpělivost a o připomínky a podněty (e-mail: klinickaonkologie@mou.cz), které by mohly vést k dalšímu zlepšování systému.

Pevně věříme, že budete s redakčním systémem spokojeni!

Za redakci časopisu

MUDr. Marek Svoboda, Ph.D.

výkonný redaktor časopisu Klinická onkologie


Štítky
Dětská onkologie Chirurgie všeobecná Onkologie

Článek vyšel v časopise

Klinická onkologie

Číslo 5

2012 Číslo 5

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více