Liga proti rakovině


Vyšlo v časopise: Klin Onkol 2012; 25(4): 305
Kategorie: Informace

Liga proti rakovině Praha je občanské sdružení, jehož náplní je již více než dvaadvacet let snaha o snížení úmrtnosti na zhoubné nádory v České republice. K dosažení tohoto cíle volí tři hlavní dlouhodobé programy:

  1. soustavnou informovanost veřejnosti o nádorové prevenci,
  2. snahu o zlepšení kvality života nádorově nemocných,
  3. podporu onkologického výzkumu, kvalitní výuky a investiční modernizaci či kompletizaci onkologických pracovišť.

Liga má více než 3 000 individuálních členů a 59 kolektivních členských organizací z celé ČR. Liga je členem mezinárodních společností ECL a UICC.

V průběhu celého roku Liga organizuje preventivní a osvětové akce. Mezi největší patří únorové Sympozium pro laickou i odbornou veřejnost, které se koná u příležitosti Světového dne proti rakovině, v květnu pak sbírka Český den proti rakovině a od poloviny září do půli října putujeme po českých a moravských městech s výstavou o nádorové prevenci s názvem „Každý svého zdraví strůjcem“.

Liga provozuje Nádorovou telefonní linku (224 920 935), vydává více než 45 titulů informačních a poradenských publikací, organizuje a přispívá na rekondiční pobyty onkologicky nemocných, podporuje výukové a výchovné programy pro MŠ a 1. stupeň ZŠ, přispívá na hospicovou péči apod.

Liga proti rakovině Praha vyhlašuje již od roku 2000 soutěž o Cenu LPR Praha pro nejhodnotnější publikaci z oblasti onkologie, uveřejněnou v předešlém roce. Do soutěže jsou přijímány práce nebo soubory prací, uveřejněné v domácím nebo zahraničním odborném časopisu, které jsou věnovány prevenci nebo screeningu zhoubných nádorů nebo jsou věnovány některým aspektům jejich léčby. Vítány jsou práce, které mohou obohatit onkologickou klinickou praxi. Cena LPR je dotována částkou 50 000 Kč.

Návrhy na udělení ceny se zasílají se dvěma přiloženými separátními otisky, krátkým profesním životopisem a kontaktem (telefon, e-mail) na adresu Liga proti rakovině Praha, Ústav radiační onkologie, Na Truhlářce 100/60, 180 81, e-mail : lpr@lpr.cz (do 31. srpna 2012). Práce bude posuzovat výbor Ligy proti rakovině Praha.

Celkový přehled udělených cen za nejlepší vědeckou publikaci z oblasti onkologie je k dispozici na webových stránkách www.lpr.cz

MUDr. Michaela Fridrichová

předsedkyně


Štítky
Dětská onkologie Chirurgie všeobecná Onkologie

Článek vyšel v časopise

Klinická onkologie

Číslo 4

2012 Číslo 4
Nejčtenější tento týden
Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se