Klub onkologických juniorů


Autoři: MUDr. Jiří Navrátil
Vyšlo v časopise: Klin Onkol 2009; 22(6): 293
Kategorie: Sdělení

Počátkem ledna letošního roku byl profesorem MUDr. Rostislavem Vyzulou, CSc., přednostou Kliniky komplexní onkologické péče Masarykova onkologického ústavu, založen Klub onkologických juniorů, KOJ. Jedná se o neziskovou organizaci, která má prioritní poslání podporovat mladé onkology v jejich profesionálním růstu a zajistit jejich vysokou odbornou úroveň.

Své poslání chce KOJ naplnit realizací širokého spektra aktivit. Zejména se jedná o poskytování informací o nejnovějších poznatcích v oboru a nových výzkumných trendech, zprostředkování spolupráce s kolegy v zahraničí formou odborných stáží a účastí na vědeckých konferencích. KOJ věří, že těmito aktivitami lze dosáhnout vysoké profesní úrovně a odpovídajícího akdemického růstu. Za svou krátkou existenci podpořil KOJ účast mladých onkologů na několika mezinárodních odborných stážích a konferencích (např. NCI Bethesda, Washington; Mayo Clinic, Rochester; AACR San Diego, EMBO meeting 2009 a mnoho dalších).

Klub onkologických juniorů je neziskovou organizací, náklady spojené s činností klubu jako celku jsou hrazeny z dotací a darů.

Členem Klubu mladých onkologů se mohou stát všichni lékaři do 40 let věku, kteří nechtějí pouze pasivně přihlížet a přijímat strohé výsledky studií, ale naopak se aktivně účastnit dění v tak perspektivním oboru, kterým onkologie bezesporu je.

Klub mladých onkologů rád přivítá ve svých řadách všechny, kteří se chtějí onkologii blíže věnovat, a těší se na vzájemnou spolupráci.

Adresa klubu: Masarykův onkologický ústav, Žlutý kopec 7, 656 53 Brno.

Odbornou úroveň garantuje prof. MUDr. Rostislav Vyzula, CSc., a administrativní stránku zajišťuje paní Eva Čechmanová. Připravují se i www stránky KOJ.

„KOJ“, stejně jako zkratka klubu, je barevná varianta japonského kapra, který je ve starých asijských zemích symbolem moudrosti a štěstí.
„KOJ“, stejně jako zkratka klubu, je barevná varianta japonského kapra, který je ve starých asijských zemích symbolem moudrosti a štěstí.

Mladí onkologové varují: nebýt členem klubu vážně poškozuje vaše zdraví. :-)


Štítky
Dětská onkologie Chirurgie všeobecná Onkologie

Článek vyšel v časopise

Klinická onkologie

Číslo 6

2009 Číslo 6

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Diabetická neuropatie a její léčba
nový kurz
Autoři: MUDr. Michal Dubský, Ph.D.

Mnohočetný myelom: Úvodní léčba netransplantovatelných pacientů
Autoři:

Proč v prevenci zubního kazu kartáček nestačí?
Autoři: doc. MUDr. Romana Koberová – Ivančaková, CSc.

Hypersenzitivita dentinu jako příznak poškození tvrdých zubních tkání
Autoři: MUDr. Erika Lenčová, Ph.D.

Cesta pacienta s CHOPN
Autoři: doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se