XVII. Moravskoslezské pediatrické dny s mezinárodní účastí


Vyšlo v časopise: Čes-slov Pediat 2012; 67 (1): 72.
Kategorie: Zprávy

Ostrava, 11. a 12. listopadu

Již tradiční akce se konala tak jako i v letech minulých v Clarion Congress Hotelu Ostrava (dříve hotel „Atom“). Převzali nad ní záštitu ministr zdravotnictví doc. MUDr. Leoš Heger, CSc., předseda České lékařské společnosti JEP prof. MUDr. Jaroslav Blahoš, DrSc., i primátor Města Ostravy Ing. Petr Kajnar.

Tématem letošního ročníku, na který bylo zaregistrováno více než 280 účastníků z celé České republiky i Slovenska, byly „Vyšetřovací postupy a metody v pediatrii“ a zaznělo k tomu celkem 19 přednášek:

Ergometrické vyšetření v ambulanci dětského kardiologa (H. Canibal, J. Kopčíková, J. Canibal – Ostrava, Karviná), Vyšetřovací postup u dětí s hepatopatií (L. Rožnovský, Ostrava), Hodnocení projevů bolesti u dětí – algoritmus a metody (L. Sikorová, Ostrava), CRP a další markery zánětu a jejich význam v pediatrii (D. Valík, Brno), Nádory u dospívajících (V. Bajčiová, Brno), Nukleární magnetická rezonance u dětí (M. Kynčl, Praha), Indikace ke skiaskopickým a skiagrafickým vyšetřením u dětí (L. Dohnalová, Z. Ráčilová, H. Masaříková – Brno), Indikace k ultrazvukovému vyšetřování dětí (I. Červinková, Brno), Indikace k CT a AG vyšetřování v dětském věku (M. Charvátová, Brno), Idiopatické střevní záněty u dětí, diagnostika a léčba (J. Bronský, Praha), Vyšetřování chronické obstipace z pohledu dětského chirurga (T. Malý, Olomouc), Spektrálna definícia moču – fingerprint a jej možnosti využitia v pediatrii (M. Kuchta, K. Dubayova, B. Nováková – Košice), Novější vyšetřovací metody u dětí s onemocněním uropoetického traktu (J. Janda, Praha), Celiakie v roce 2011 (J. Nevoral, Praha), Vyšetřovací postup u autoimunitních onemocnění dětí (J. Hoza, Praha), Vyšetřovací schéma u diabetes mellitus I. typu (L. Brázdová, Brno), Vyšetřovací postup u anemií v dětském věku (O. Zapletal, Brno), Vyšetřovací postupy u poruch hemostázy u dětí (J. Blatný, Brno), Nové rezistence u patogenů. Výskyt klebsiellových infekcí na dětských lůžkových zařízeních. E. coli a jeho patogenicita (E. Chmelařová, Ostrava).

Součástí akce bylo i vydání sborníku odborných článků k přednášeným tématům (Vyšetřovací postupy a metody v pediatrii, ed. Jaroslav Slaný, Zlín – Ostrava 2011, ISBN 978-80-260-0955-9).

Prof. MUDr. Jaroslav Slaný, CSc.

Koordinátor a předseda vědeckého výboru

e-mail: jaroslav.slany@mnof.cz

Webové stránky akce: www.pediatrie-ostrava.cz


Štítky
Neonatologie Pediatrie Praktické lékařství pro děti a dorost

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská pediatrie

Číslo 1

2012 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Příběh jedlé sody
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Všechny kurzy
Kurzy Soutěž Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se