XVII. Moravskoslezské pediatrické dny s mezinárodní účastí


Vyšlo v časopise: Čes-slov Pediat 2012; 67 (1): 72.
Kategorie: Zprávy

Ostrava, 11. a 12. listopadu

Již tradiční akce se konala tak jako i v letech minulých v Clarion Congress Hotelu Ostrava (dříve hotel „Atom“). Převzali nad ní záštitu ministr zdravotnictví doc. MUDr. Leoš Heger, CSc., předseda České lékařské společnosti JEP prof. MUDr. Jaroslav Blahoš, DrSc., i primátor Města Ostravy Ing. Petr Kajnar.

Tématem letošního ročníku, na který bylo zaregistrováno více než 280 účastníků z celé České republiky i Slovenska, byly „Vyšetřovací postupy a metody v pediatrii“ a zaznělo k tomu celkem 19 přednášek:

Ergometrické vyšetření v ambulanci dětského kardiologa (H. Canibal, J. Kopčíková, J. Canibal – Ostrava, Karviná), Vyšetřovací postup u dětí s hepatopatií (L. Rožnovský, Ostrava), Hodnocení projevů bolesti u dětí – algoritmus a metody (L. Sikorová, Ostrava), CRP a další markery zánětu a jejich význam v pediatrii (D. Valík, Brno), Nádory u dospívajících (V. Bajčiová, Brno), Nukleární magnetická rezonance u dětí (M. Kynčl, Praha), Indikace ke skiaskopickým a skiagrafickým vyšetřením u dětí (L. Dohnalová, Z. Ráčilová, H. Masaříková – Brno), Indikace k ultrazvukovému vyšetřování dětí (I. Červinková, Brno), Indikace k CT a AG vyšetřování v dětském věku (M. Charvátová, Brno), Idiopatické střevní záněty u dětí, diagnostika a léčba (J. Bronský, Praha), Vyšetřování chronické obstipace z pohledu dětského chirurga (T. Malý, Olomouc), Spektrálna definícia moču – fingerprint a jej možnosti využitia v pediatrii (M. Kuchta, K. Dubayova, B. Nováková – Košice), Novější vyšetřovací metody u dětí s onemocněním uropoetického traktu (J. Janda, Praha), Celiakie v roce 2011 (J. Nevoral, Praha), Vyšetřovací postup u autoimunitních onemocnění dětí (J. Hoza, Praha), Vyšetřovací schéma u diabetes mellitus I. typu (L. Brázdová, Brno), Vyšetřovací postup u anemií v dětském věku (O. Zapletal, Brno), Vyšetřovací postupy u poruch hemostázy u dětí (J. Blatný, Brno), Nové rezistence u patogenů. Výskyt klebsiellových infekcí na dětských lůžkových zařízeních. E. coli a jeho patogenicita (E. Chmelařová, Ostrava).

Součástí akce bylo i vydání sborníku odborných článků k přednášeným tématům (Vyšetřovací postupy a metody v pediatrii, ed. Jaroslav Slaný, Zlín – Ostrava 2011, ISBN 978-80-260-0955-9).

Prof. MUDr. Jaroslav Slaný, CSc.

Koordinátor a předseda vědeckého výboru

e-mail: jaroslav.slany@mnof.cz

Webové stránky akce: www.pediatrie-ostrava.cz


Štítky
Neonatologie Pediatrie Praktické lékařství pro děti a dorost

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská pediatrie

Číslo 1

2012 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Diabetická neuropatie a její léčba
nový kurz
Autoři: MUDr. Michal Dubský, Ph.D.

Mnohočetný myelom: Úvodní léčba netransplantovatelných pacientů
Autoři:

Proč v prevenci zubního kazu kartáček nestačí?
Autoři: doc. MUDr. Romana Koberová – Ivančaková, CSc.

Hypersenzitivita dentinu jako příznak poškození tvrdých zubních tkání
Autoři: MUDr. Erika Lenčová, Ph.D.

Cesta pacienta s CHOPN
Autoři: doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se