Snowderm 2013 aneb zimní setkání sekce mladých dermatovenerologů ČDS ČLS JEP
9.–10. února 2013, Počátky


Vyšlo v časopise: Čes-slov Derm, 88, 2013, No. 2, p. 94
Kategorie: Zprávy z ciziny a kongresů

Ve dnech 9.–10. 2. 2013 proběhl již 5. ročník zimního setkání sekce mladých dermatovenerologů ČDS ČLS JEP, a to opět v Počátkách v Resortu Svatá Kateřina. Setkání by se nemohlo uskutečnit bez pomoci firmy Bioderma, již tradičního partnera mladých dermatovenerologů. Zúčastnilo se na 70 mladých kolegů, což byla i maximální kapacita akce. Důkazem, že akce je velmi kvalitní a oblíbená, bylo, že letos se kapacita pro maximální počet přihlášených velmi rychle naplnila. Odborný program začal v 10 hodin. První přednášku měla as. MUDr. Arenbergerová, která mluvila o antiagingu, který je velmi aktuálním tématem v dermatologii a patří zároveň i k atestačním otázkám. Pokračoval kolega dr. Jiří Ettler, který měl za úkol přednášet velmi složitou problematiku porfyrií. Po velmi úspěšné přednášce pokračoval prof. MUDr. Arenberger s tématem zevní terapie, po které lze konstatovat, že ostatní obory musí závidět naši možnost používat nejen vnitřní, ale i zevní léčbu. Překvapením odborného programu byla přednáška PhDr. Kadlčíka ohledně efektivní komunikace. Všichni víme velmi dobře, jak složitá komunikace bývá někdy mezi lidmi (ať mezi přáteli, lékařem-pacientem nebo lékařem-lékařem). Následovalo sdělení doc. Ettlera o exogenních fotodermatózách, dále dr. Kristlové o erytrodemii a odborný program uzavřela velmi zajímavá kazuistika dr. Šternberského z FN Olomouc.

Po ukončení odborného programu začala neméně zajímavá část setkání – doprovodný program. Kolegové měli možnost využít wellnessové procedury, které nabízí resort Svatá Kateřina, a zúčastnit se sportovních aktivit, jako je např. zumba nebo spinning. Ve večerních hodinách se konalo bruslení na zamrzlém rybníku pod příjemným umělým osvětlením s hudbou a s doprovodem svařeného vína.

Všichni jsme byli nadšeni z úspěšného setkání, jak z pohledu odborného, ale i odpočinkového, a shodli jsme se, že se budeme moc těšit na pokračování této již tradiční akce.

MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, Ph.D.

Dermatovenerologická klinika 3. LF UK a FNKV, Praha

e-mail: spyros@centrum.cz


Štítky
Dermatologie Dětská dermatologie

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská dermatologie

Číslo 2

2013 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×