Editorial


Vyšlo v časopise: Čes. Revmatol., 21, 2013, No. 1, p. 3.
Kategorie: Editorial

Vážení čtenáři časopisu Česká revmatologie,

jistě jste si všimli, že časopis Česká revmatologie vypadá jinak než dříve. Je to důsledek nové smlouvy o spolupráci na vydávání odborných časopisů mezi Českou lékařskou společnosti Jana Evangelisty Purkyně a Mladou frontou a.s., jako novým nakladatelem. Pokrok jde kupředu a velkému nakladateli umožňuje tisk s náležitými vlastnostmi – barevně a na lepším papíře. To nepochybně zvyšuje reprezentativnost časopisu, kvalitu a přehlednost prezentovaných prací od obrázků, přes tabulky až ke grafům. Obsah časopisu a jeho zaměření se však nemění. Česká revmatologie nadále zůstává časopisem České revmatologické společnosti, který tiskne originální i přehledné články zabývající se vědeckou i výukovou tematikou. Doufáme, že lepší kvalita zpracování umožní autorům větší flexibilitu a kreativnost v prezentaci jednotlivých sdělení. Redakční rada si slibuje i to, že takto běžný kvalitní tisk v barvě bude stimulovat zájem o vydávání článků obsahujících bohatou fotodokumentaci zajímavých a poučných případů – tedy článků, které jsou velmi často vyzdvihovány a oblíbeny pro jejich blízký vztah k denní medicíně a praktickým potřebám. Lepší obsahovou kvalitu však sebelepší tiskové vlastnosti nezajistí a redakční rada bude nadále pečlivě dohlížet na hodnotu jednotlivých článků, ať už vyžádaných nebo podaných spontánně do tisku. Bude se snažit udržet vysoký edukační a vědecký standard jednotlivých příspěvků tak, aby Česká revmatologie nadále patřila mezi Vaše oblíbené časopisy a aby netratila status recenzovaného neimpaktovaného periodika, jehož publikační výsledky jsou hodnoceny jako relevantní pro přinos oboru.

Česká revmatologie jako samostatný časopis České revmatologické společnosti vyšla poprvé v září 1993 a navázala na předtím dlouhodobě vycházející Fysiatrický a revmatologický věstník, což byl společný časopis tehdejší Fysiatrické společnosti a Revmatologické společnosti. Samostatných 20 let časopisu dobře mapuje mimořádný vývoj revmatologie, z kterého se stal obor nesmírně zajímavý a dynamický. Přejme časopisu Česká revmatologie podobný vývoj v jeho novém uspořádání a co nejvíce článků čtivých, dobře srozumitelných a psaných s nadhledem tak, aby poučení, které si z nich bereme, bylo co nejoptimálnější. Tak se nejlépe naplní moto úspěšné vědecké tvorby a služby lékařům a našim nemocným.

Jiří Vencovský

vedoucí redaktor


Štítky
Dermatologie Dětská revmatologie Revmatologie

Článek vyšel v časopise

Česká revmatologie

Číslo 1

2013 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Příběh jedlé sody
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se