Editorial


Vyšlo v časopise: Čes. Revmatol., 21, 2013, No. 1, p. 3.
Kategorie: Editorial

Vážení čtenáři časopisu Česká revmatologie,

jistě jste si všimli, že časopis Česká revmatologie vypadá jinak než dříve. Je to důsledek nové smlouvy o spolupráci na vydávání odborných časopisů mezi Českou lékařskou společnosti Jana Evangelisty Purkyně a Mladou frontou a.s., jako novým nakladatelem. Pokrok jde kupředu a velkému nakladateli umožňuje tisk s náležitými vlastnostmi – barevně a na lepším papíře. To nepochybně zvyšuje reprezentativnost časopisu, kvalitu a přehlednost prezentovaných prací od obrázků, přes tabulky až ke grafům. Obsah časopisu a jeho zaměření se však nemění. Česká revmatologie nadále zůstává časopisem České revmatologické společnosti, který tiskne originální i přehledné články zabývající se vědeckou i výukovou tematikou. Doufáme, že lepší kvalita zpracování umožní autorům větší flexibilitu a kreativnost v prezentaci jednotlivých sdělení. Redakční rada si slibuje i to, že takto běžný kvalitní tisk v barvě bude stimulovat zájem o vydávání článků obsahujících bohatou fotodokumentaci zajímavých a poučných případů – tedy článků, které jsou velmi často vyzdvihovány a oblíbeny pro jejich blízký vztah k denní medicíně a praktickým potřebám. Lepší obsahovou kvalitu však sebelepší tiskové vlastnosti nezajistí a redakční rada bude nadále pečlivě dohlížet na hodnotu jednotlivých článků, ať už vyžádaných nebo podaných spontánně do tisku. Bude se snažit udržet vysoký edukační a vědecký standard jednotlivých příspěvků tak, aby Česká revmatologie nadále patřila mezi Vaše oblíbené časopisy a aby netratila status recenzovaného neimpaktovaného periodika, jehož publikační výsledky jsou hodnoceny jako relevantní pro přinos oboru.

Česká revmatologie jako samostatný časopis České revmatologické společnosti vyšla poprvé v září 1993 a navázala na předtím dlouhodobě vycházející Fysiatrický a revmatologický věstník, což byl společný časopis tehdejší Fysiatrické společnosti a Revmatologické společnosti. Samostatných 20 let časopisu dobře mapuje mimořádný vývoj revmatologie, z kterého se stal obor nesmírně zajímavý a dynamický. Přejme časopisu Česká revmatologie podobný vývoj v jeho novém uspořádání a co nejvíce článků čtivých, dobře srozumitelných a psaných s nadhledem tak, aby poučení, které si z nich bereme, bylo co nejoptimálnější. Tak se nejlépe naplní moto úspěšné vědecké tvorby a služby lékařům a našim nemocným.

Jiří Vencovský

vedoucí redaktor


Štítky
Dermatologie Dětská revmatologie Revmatologie

Článek vyšel v časopise

Česká revmatologie

Číslo 1

2013 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
nový kurz
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Léčba akutní pooperační bolesti
Autoři: doc. MUDr. Jiří Málek, CSc.

Nové antipsychotikum kariprazin v léčbě schizofrenie
Autoři: prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se