Úvodem


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2019; 158: 50
Kategorie: Úvodem

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

naprostá většina z 26 čísel Časopisu lékařů českých, která jsem dosud připravil, byla oborově zaměřena. Tento fakt vychází ze zadání redakční rady, aby ČLČ zprostředkovával aktuální informace jednotlivých specializací lékařství všem, které mohou zajímat, a to napříč klinickou medicínou. Myslím, že především v minulém roce se nám podařilo přiblížit problematiku několika oborů, které jinak v lékařských periodikách mnoho místa nedostávají. V tomto trendu chceme rozhodně pokračovat.

Tentokrát však máme díky kolektivu pod vedením přednosty Chirurgické kliniky 3. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze profesora Roberta Gürlicha možnost jiného přístupu – odborníci různých oborů, od chirurgie po patologii, nám poskytují svůj pohled na tutéž problematiku. Tou je nepříliš častý, ale o to závažnější cholangiocelulární karcinom. Pokud to bude možné, obdobně zaměřené číslo připravíme i v budoucnu.

Dění v českém zdravotnictví se v Časopisu lékařů českých odráží jen nepřímo. Ale příslib ministerstva zdravotnictví, že zjednoduší, a dokonce odbourá část administrativy, která sužuje lékaře ve všech oborech a na všech pozicích, musíme přivítat i zde. Protože pak bude jednodušší najít čas i na studium literatury a také na publikování. Ovšem sliby jsou jedna věc a realita druhá, takže zatím budeme doufat.

Petr Sucharda


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých

Číslo 2

2019 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Chronická tromboembolická plicní hypertenze
nový kurz
Autoři: MUDr. David Ambrož

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MAPA ROUŠEK Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.