V Olomouci proběhne druhý ročník Veletrhu práce ve zdravotnictví. Jeden z největších v ČR

13. 10. 2021

Druhý ročník jednoho z největších veletrhů pracovních příležitostí ve zdravotnictví se uskuteční ve středu 10. listopadu 2021 v Clarion Congress Hotelu v Olomouci od 10 do 16 hodin. Prezentovat se přijedou zástupci 80 nemocnic. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program, talk show se zaměstnavateli i veletržní tombolu o věcné ceny. Vstup je zdarma.

Možnost srovnání na jednom místě

Návštěvníci z řad studentů medicíny, bakalářských i magisterských nelékařských studijních programů nebo zdravotnických VOŠ a SZŠ budou mít možnost udělat si přehled o současné situaci na zdravotnickém trhu práce, zorientovat se ve stovkách nabídek a navázat kontakty s budoucími zaměstnavateli.

Zaměstnavatelé budou zodpovídat otázky uchazečů, nejen o platu, ale i pracovních benefitech, velikosti pracovního úvazku či nemocničním kolektivu. V případě lékařů jde rovněž o podmínky specializačního vzdělávání a míru dohledu na pracovišti. Tyto informace hrají klíčovou roli při rozhodování o budoucím zaměstnání a návštěvníci je chtějí najít na jednom místě a mít možnost je porovnat.

Zdravotnická zařízení po celé republice i v zahraničí jsou v situaci, kdy musejí přesvědčit uchazeče, aby nastoupili právě k nim. Zaměstnavatelé chtějí zachytit studenty už během studia a nalákat je na svá pracoviště na stáž, odbornou praxi nebo nabídku svých stipendijních programů.

Před necelým rokem jsme i my, v té době čerství absolventi, byli na rozcestí při výběru budoucího zaměstnavatele. Studentů, kteří každoročně studium ukončí a hledají uplatnění, jsou tisíce a my jim chceme pomoci s výběrem zaměstnání,“ říká organizátor akce MUDr. Ondřej Česák.

Bohatý doprovodný program

Veletrh nabídne ve spolupráci se studentskými spolky, Karierním centrem Univerzity Palackého v Olomouci a zaměstnavateli rovněž bohatý doprovodný program. Návštěvníci si navíc vyzkoušejí chirurgické a laparoskopické šití či artroskopii. „Teorie jsme měli ve škole dostatek, absolventům však chybí praktické dovednosti. V dnešní době si studenti chtějí vyzkoušet především něco praktického. Workshopy a doprovodný program se navíc nesnažíme směřovat jen čistě chirurgicky. Vyzkoušet si u nás můžete intubaci, ultrazvuk a mnoho dalšího,“ doplňuje další organizátor MUDr. Vladimír Váňa.

Chybět nebude ani fotografování na životopis nebo zábava ve formě virtuální reality s anatomickými modely.

Akce proběhne pod záštitou ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA, náměstka pro zdravotnictví Olomouckého kraje Mgr. Dalibora Horáka a primátora statutárního města Olomouce Mgr. Miroslava Žbánka, MPA.

Pro více informací navštivte web akce nebo událost na facebooku.

(red)Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se