Lékaři mohou pacientům doporučit nejen nejvhodnější léčbu

30. 1. 2018

Onkologická či jiná závažná diagnóza výrazně zasahuje – vedle zdravotního stavu – také do finanční situace rodiny pacienta. Kvůli léčbě svého onemocnění nebo onemocnění svých dětí jsou někteří rodinní příslušníci nuceni opustit své zaměstnání, které pro rodinu s nezaopatřenými dětmi představovalo finanční jistotu. Právě na tuto ohroženou skupinu se zaměřuje nadace Dobrý anděl, která rodinám umožňuje, aby se mohly plně soustředit na péči o nemocného a nemusely se zabývat svými tíživými existenčními podmínkami.

Onkologická či jiná závažná diagnóza výrazně zasahuje – vedle zdravotního stavu – také do finanční situace rodiny pacienta. Kvůli léčbě svého onemocnění nebo onemocnění svých dětí jsou někteří rodinní příslušníci nuceni opustit své zaměstnání, které pro rodinu s nezaopatřenými dětmi představovalo finanční jistotu. Právě na tuto ohroženou skupinu se zaměřuje nadace Dobrý anděl, která rodinám umožňuje, aby se mohly plně soustředit na péči o nemocného a nemusely se zabývat svými tíživými existenčními podmínkami.

Koho Dobrý anděl bere pod křídla

Nadace pomáhá rodinám, ve kterých má rodič nebo dítě onkologické onemocnění, případně dítě trpí jinou závažnou nemocí (například cystickou fibrózou, Duchenneovou svalovou dystrofií, epidermolysis bullosa, chronickými střevními onemocněními, závažnými metabolickými poruchami nebo chronickým selháváním orgánů). V případě onkologického onemocnění dárci pomáhají rodinám během aktivní fáze léčby a 2 roky po jejím ukončení. U jiných závažných onemocnění míří k rodinám podpora podle zdravotního stavu až do 18,5 roku věku dítěte.

Jak to funguje v praxi

Po přijetí vyplněné žádosti je rodina zařazena do systému pomoci. Každý měsíc se počet takových rodin navýší o 80 nových. Vše, co v jednom měsíci nadace vybere od soukromých dárců, pak rozdělí následující první pracovní den v měsíci mezi tisíce rodin z celé České republiky.

Dárci mají prostřednictvím svého účtu na webové stránce nadace možnost sledovat, komu konkrétně jejich příspěvek pomohl. Rodiny v nouzi mohou podporovat dlouhodobě nebo jenom nárazově. Každé rodině je měsíčně posíláno několik tisíc korun, což pomůže zvednout příjmy těchto domácností v průměru o 20 %. Dary slouží zejména k financování běžného chodu domácnosti a výdajů spojených s léčbou, jako jsou například rehabilitace, speciální strava, doplatky na léky, vitaminy či hygienické prostředky.

Petr Sýkora

Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl, společně s dětmi, kterým pomáhají dárci, Dobří andělé.

Nezastupitelná role lékařů

Spolupracující lékaři mají v nadaci Dobrý anděl nezastupitelnou roli – v rámci žádosti o pomoc totiž pacientovi potvrzují diagnózu. Během 6 let doporučilo pacientům Dobrého anděla na 2600 lékařů. V případě jakýchkoliv dotazů se proto neváhejte obrátit přímo na nadaci – kontaktovat ji můžete e-mailem (dobryandel@dobryandel.cz) nebo telefonicky (+420 733 119 119).

(pok)Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se