Moderní farmakoterapie bolestivé diabetické neuropatie

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 7. 5. 2015
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Téma Moderní farmakoterapie bolestivé diabetické neuropatie není vybráno náhodou. Důvod, proč se k tématu vracíme, je dáno nárůstem nejen v České republice, ale i celosvětově, neboť počet diabetiků vzrostl za posledních třicet let trojnásobně.
Podle údajů Ústavu pro zdravotnické informace se v české populaci v současné době vyskytuje kolem 800 000 tisíc diabetiků. Z nichž 90 % představuje diabetiky 2. typu a 10 % pak představuje diabetiky 1. typu.


Autor kurzu: 
MUDr. Radim Mazanec, Ph.D. Medailonek autora kurzu

MUDr. Radim Mazanec, Ph.D., vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Od promoce v roce 1984 pracoval do roku 1988 na neurologickém oddělení Nemocnice v Karlových Varech, dále v letech 1988 a 1989 na neurologickém oddělení Státního zdravotního ústavu v Praze, v letech 1989 až 1994 na neurologickém oddělení Fakultní nemocnice I v Praze a od roku 1994 pracuje jako neurolog a klinický neurofyziolog na Neurologické klinice 2. lékařské fakulty UK a FN v Motole dosud. V roce 2004 obhájil dizertační práci na téma hereditární neuropatie. Ve své klinické a vědecko výzkumné práci se věnuje zejména neuromuskulárním a neurogenetickým chorobám a klinické neurofyziologii. Publikoval 32 původních prací in extenzo, z toho 22 v zahraničních impaktovaných časopisech jako spoluautor, pět přehledových prací a je autorem tří kapitol v monografiích. Jeho práce byly 226krát citovány v Science Citation Index. Prezentoval 85 přednášek a posterů (z toho 15 na mezinárodních kongresech). Je hlavním řešitelem a spoluřešitelem osmi obhájených grantů IGA MZČR. Od roku 1985 je členem České neurologické společnosti, od roku 1994 členem Společnosti pro klinickou neurofyziologii a členem neuromuskulární sekce ČLS JEP.

Odborná garance: prof. MUDr. Josef Bednařík, CSc.
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se