Aktuální možnosti medikamentózní léčby mLUTS

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 1 - 2 kredity SLK, 2 body ČLnK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Symptomy dolních močových cest jsou běžným problémem stárnoucí populace, který ovlivňuje kvalitu života pacientů s mnoha dalšími konsekvencemi. Tento soubor potíží má multifaktoriální etiologii a ve farmakologické léčbě je používána řada preparátů. Článek shrnuje současné možnosti farmakologické léčby symptomů dolních močových cest u mužů. Je uveden přehled používaných skupin léčiv – α-blokátory, inhibitory 5α-reduktázy, inhibitory fosfodiesterázy 5, antimuskarinové preparáty a nově i agonisté beta3-adrenergních receptorů. Práce diskutuje i léčbu kombinacemi jednotlivých lékových skupin a méně častá nebo experimentální léčiva.


Autor kurzu: 
MUDr. Aleš Vidlář, FEBU Ph.D. Medailonek autora kurzu
MUDr. Aleš Vidlář, Zástupce přednosty pro výuku, pracuje na urologické klinice v fakultní nemocnici v Olomouci, kde se mimo jiné věnuje robotické chirurgii, léčby stresové inkontinence nebo uretroplastice. Je autorem a spoluautorem řady odborných textů, například Diagnostický postup při indikaci jednostranné adrenalektomie pro primární hyperaldosteronizmus, Farmakologická léčba hyperaktivního močového měchýře a urgentní inkontinence a další. Aktivně vystupuje na přednáškách s tématy o BHP nebo M-LUTS.
Odborná garance: doc. MUDr. Vladimír Študent, Ph.D., Mgr. Michal Hojný
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se