ZDRAVOTNICKO-EKONOMICKÉ ANALÝZY V RÁMCI ČINNOSTIREVIZNÍHO LÉKAŘE


M e d i c o - e c o n o m i c a n a l y s i s w i t h i n t h e F r a m e w o r k o f A c t i v i t i e s o f t h e M e d i c a l M e m b e r o f t h eR e v i e w i n g T e a m

Effective activities of the medical member of the reviewing team depend to a great extent on the ability to inspect medical data,frequently recorded within the restricted possibilities of information systems. Data in information systems on the one hand donot contain the ample information of medical reports, on the other hand they make it possible to select and compare a largenumber of similar cases. It is not a question of substituting quality by quantity but a different view mediated by the mathematicalapparatus of economic models. When a suitable combination of both approaches is used it will imply substantially greatereffectiveness of the activity of the medical member of the reviewing team with the side-effect leading to control health carediscussed in the conclusion.

Key words:
economic - model - statistics - costs - reviewing - health care - perspective


Autoři: M. Lhoták
Vyšlo v časopise: Reviz. posud. Lék., , 1999, č. 1, s. 0
Kategorie: Články

Souhrn

Efektivní činnost revizního lékaře závisí ve velké míře na schopnosti náhledu do zdravotnických dat, často zaznamenanýchprostřednictvím omezených možností informačních systémů. Data informačních systémů na jedné straně neposkytují bohatostlékařských zpráv, ale na druhé straně umožňují vyhledat a srovnat velké množství příbuzných případů. Nejedná se o nahrazeníkvality kvantitou, nýbrž o jiný pohled prostřednictvím matematického aparátu ekonomických modelů. Při vhodné kombinaciobou přístupů slibuje tento přístup podstatné zefektivnění činnosti revizního lékaře s vedlejším efektem směřování k řízenézdravotní péči, diskutovaným v závěru.

Klíčová slova:
ekonomika – model – statistika – nákladovost zdravotní péče – revize zdravotní péče – prognóza

Plné znění tohoto článku není v digitalizované podobě.
V případě zájmu kontaktujte NTO ČLS JEP, které vám může poskytnout sken časopisu.

Štítky
Posudkové lékařství Pracovní lékařství
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se