Současné metody diagnostického zobrazování a intervenční radiologie - co má vědět praktický lékař (principy, možnosti, indikace, limitace)


Autoři: Benda K. (úvod;  Souhrn;  Redakční Úprava) Bartušek D.;  Š. Bohatá;  J. Boudný;  K. Dvořák;  M. Mechl;  M. Keřkovský;  R. Nádeníček;  S. Rybníčková;  J. Skotáková;  V. Válek
Působiště autorů: Radiologická klinika Fakultní nemocnice Brno - Bohunice, přednosta: prof. MUDr. V. Válek, CSc. )
Vyšlo v časopise: Prakt. Lék. 2006; 86(2): 96-97
Kategorie: Pro obor všeobecného lékařství

Souhrn

Předkládaný přehled, který bude uveden v našem periodiku „ na pokračování", je míněn jako informace pro praktické lékaře, kteří se dostávají stále častěji do problematiky a nutnosti rozhodnutí o možnostech zobrazovací radiodiagnostiky a možného přínosu intervenčních výkonů, opírajících se o diagnostické zobrazování, jejichž přínos v moderní miniinvazivní léčbě řady onemocnění je nemalý. Je zcela zřetelně provázen výrazně nižší invazivitou vůči nemocnému, kratší dobou hospitalizace a rekonvalescence a podstatně dřívějším návratem do pracovní aktivity, oproti klasickému řešení obtíží a urgentních situací „otevřeným" chirurgickým výkonem. Publikovaný přehled je určen nejen k informovanosti praktických lékařů, ale také k orientaci specialistů v možnostech diagnostické výtěžnosti zobrazovacích metod a přínosu intervenčních radiologických výkonů. Interdisciplinární spolupráce a vzájemné porozumění je v této oblasti nezbytným předpokladem kvalitní léčebně-preventivní péče o naše nemocné.


Štítky
Praktické lékařství pro děti a dorost Praktické lékařství pro dospělé

Článek vyšel v časopise

Praktický lékař

Číslo 2

2006 Číslo 2
Nejčtenější tento týden
Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se