Zásady posuzování způsobilosti k práci při vadách zraku a onemocnění očí


Principles of Evaluation of Working Capacity in Refractive Errors and Eye Diseases

The paper deals with the principles of evaluation of working capacity in refractive errors and eye diseases from the point of view of the level of visual functions required in certain professions, the influence of visual functions on the quality of undertaken work, health risks in individuals with a disorder of a visual organ and risks of negative impact of the working process on the disorder of the visual organ. The attention is paied to using glasses in relation to the undertaken work and working positioning of individuals with one eye lost. Obligatory norms and directives for specific professions are also mentioned.

Key words:
working capacity, refractive errors


Autoři: T. Jurečka
Působiště autorů: Klinika nemocí očních a optometrie Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, přednosta doc. MUDr. Svatopluk Synek, CSc.
Vyšlo v časopise: Pracov. Lék., 57, 2005, No. 1, s. 24-26.
Kategorie: Souborný referát

Souhrn

Práce se věnuje zásadám posuzování způsobilosti k práci při vadách zraku a onemocnění očí, a to z pohledu úrovně zrakových funkcí potřebných pro určitá povolání, vlivu zrakových funkcí na kvalitu vykonané práce, rizik poškození zdraví osob v důsledku práce člověka s poruchou zrakového orgánu a rizik negativního ovlivnění poruchy zrakového orgánu pracovním procesem. Pozornost je věnována nošení brýlí ve vztahu k vykonávané práci a pracovnímu zařazení jednookých spoluobčanů. Pro některá specifická povolání jsou také zmíněny závazné normy a vyhlášky.

Klíčová slova:
způsobilost k práci, vady zraku


Štítky
Hygiena a epidemiologie Hyperbarická medicína Pracovní lékařství
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se