Několik slov úvodem…


Autoři: prof. MUDr. Miloš Štejfa, CSc.
Vyšlo v časopise: Kardiol Rev Int Med 2012, 14(1): 9

Vážení a milí čtenáři,

dovolte, abych Vás jménem Redakce Kardiologické revue pozdravil a popřál Vám – byť opožděně – hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů v tomto roce. Obor kardiologie se kvapem rozšiřuje a zasahuje i do styčných disciplin. Klademe si za úkol informovat všechny kardiology, internisty a příbuzné obory, jakož i zdravotní pracovníky o nových poznatcích a trendech. Hlavním tématem časopisu jsou přehledové články, ale velmi rádi bychom zařazovali i články původní. Redakční rada v tomto ohledu hraje významnou roli. Rozšířili jsme ji proto o následující členy: prof. MUDr. Andrej Dukát, CSc., FESC (Bratislava), doc. MUDr. Eva Gonçalvesová, CSc. (Bratislava), doc. MUDr. Růžena Lábrová, Ph.D. (Brno), doc. MUDr. Filip Málek, Ph.D., MBA (Praha), prof. MUDr. Petr Neužil, CSc. (Praha), doc. MUDr. Miroslav Novák, CSc. (Brno) a prim. MUDr. František Toušek, FESC (České Budějovice).

Těšíme se na spolupráci s členy rozšířené redakční rady, kterým náleží účast na psaní editorialů, lektorských posudků, alespoň jednoho článku ročně, zasílání anebo doporučování zajímavých témat s návrhem autorů a dalších příspěvků (regionální zprávy, zprávy ze sjezdů našich i zahraničních). Taktéž věříme ovšem na podobnou spolupráci i se všemi Vámi čtenáři, kteří našemu časopisu věnujete pozornost, především také v oblasti diskuzních připomínek.

Kardiologická revue i letos vypisuje soutěž o nejlepší kazuistiku, tentokrát s odměnou 50 000 Kč. Kazuistiky jsou velmi zajímavou a důležitou formou článků, které obohacují myšlení i poznání, neboť sdělují diagnosticky, resp. terapeuticky neobvyklé průběhy nemocí u jednoho nebo několika pacientů.

Další novinkou Kardiologické Revue je spuštění nových webových stránek se stejnou adresou (www.kardiologickarevue.cz), avšak s digitalizovanou verzí, archivem a vyhledáváním.

prof. MUDr. Miloš Štejfa, CSc.

vedoucí redaktor


Štítky
Dětská kardiologie Interní lékařství Kardiochirurgie Kardiologie

Článek vyšel v časopise

Kardiologická revue – Interní medicína

Číslo 1

2012 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Chronická tromboembolická plicní hypertenze
nový kurz
Autoři: MUDr. David Ambrož

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MAPA ROUŠEK Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.