Úvodník


Vyšlo v časopise: Epidemiol. Mikrobiol. Imunol. 62, 2013, č. 1, s. 3

Vážení čtenáři časopisu Epidemiologie, mikrobiologie, imunologie,

vážení autoři, recenzenti a sponzoři,

děkujeme Vám za přízeň věnovanou našemu časopisu a pevně věříme, že s Vaší podporou bude časopis prosperovat po celý letošní rok.

Přestože ekonomická situace je všeobecně značně napjatá, neplánujeme v roce 2013 zvýšit předplatné našeho časopisu, ani zavedení jeho povinného odběru u členů odborné Společnosti pro epidemiologii a mikrobiologii ČLS JEP.

Časopis Epidemiologie, mikrobiologie, imunologie je zařazen v evropské databázi SCOPUS a zároveň je v Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace. Má tak statut recenzovaného časopisu, který je v České republice uznáván pro publikování prací z projektů financovaných českými grantovými agenturami. V evropské databázi SCOPUS (http://www.scimagojr.com) lze časopis Epidemiologie, mikrobiologie, imunologie najít pod ISSN12107913. Kromě řady zajímavých informací zde můžete vidět příznivý vývoj hodnoty indikátoru SJR, který měří vědecký význam článků v časopisu a je počítán podle stejného vzorce jako IF (Impact Factor).

Vybrané články Epidemiologie, mikrobiologie, imunologie, které splňují kritéria pro zařazení do Rejstříku informací o výsledcích (tzv. RIV), jsou díky zařazení časopisu do databáze SCOPUS hodnoceny 12 body, podle platné Metodiky hodnocení výsledků výzkumných organizací a hodnocení výsledků ukončených programů. Věříme proto, že publikování v našem časopisu se tímto stává zajímavé pro autory z institucí, které sbírají RIV body pro své lepší finanční ohodnocení.

Obracíme se na Vás, naši odbornou veřejnost s výzvou pro tento rok: publikujte v našem časopise své odborné články a přispívejte tím k jeho kvalitě. Časopis Epidemiologie, mikrobiologie, imunologie je zařazen v hodnocení Thomson Reuters a usiluje o získání IF. Vaše kvalitní odborné články zvýší šanci časopisu na úspěch.

Vaše redakční rada Epidemiologie, mikrobiologie, imunologie.


Štítky
Hygiena a epidemiologie Infekční lékařství Mikrobiologie

Článek vyšel v časopise

Epidemiologie, mikrobiologie, imunologie

Číslo 1

2013 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
nový kurz
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se