-
Články
Top novinky
Reklama- Vzdělávání
- Časopisy
Top články
Nové číslo
- Témata
Top novinky
Reklama- Kongresy
- Videa
- Podcasty
Nové podcasty
Reklama- Práce v oboru
Doporučené pozice
Reklama- Praktické
Top novinky
ReklamaZápis ze schůze výboru ČDS
Praha 26. listopadu 2015
Vyšlo v časopise: Čes-slov Derm, 91, 2016, No. 1, p. 32-33
Kategorie: Česká a slovenská dermatovenerologie
Přítomni: prof. Arenberger, prim. Benáková, prim. Bučková, prim. Drlík, prim Duchková, doc. Kuklová, doc. Pánková, prof. Resl, prim. Selerová, prof. Štork, dr. Vocilková
Omluveni: doc. Ettler, as. Frey, dr. Polášková
Místo: Knihovna Dermatovenerologické kliniky 1. LF UK a VFN, U Nemocnice 2, Praha
Čas: 9.30–12.15 hod.
Program
A) Projednáno
Kontrola zápisu z minulé schůze výboru ČDS konané 22. 10. 2015 – byl rozeslán e-mailem členům výboru ČDS k připomínkám: projednán a schválen.B) Nově projednáno
1. ILDS – Miláno 6/2019
24. světový dermatologický kongres (ILDS) v Miláně v červnu 2019 – návrhy přednášejících a témat dodat do 31. 12. 2015 prof. Arenbergerovi, přednostové klinik budou osloveni e-mailem sekretariátem ČDS.
2. Odborné akce 2016
Program odborných akcí na rok 2016 připravuje doc. Ettler, nově zařazena tradiční společná akce s Českou společností plastické chirurgie: On/in/under skin, 22. až 23. 4. 2016, Jižní Morava.
3. Centrum pro biologickou léčbu
O oživení podpory pro pracoviště Kožní sanatorium s. r. o. – žádá prim. Duchková. Výbor konstatuje, že pracoviště splňuje personální a technické požadavky, proto nic nebrání tomu, žádat o smlouvu s pojišťovnami.
4. Léková agenda za uplynulé období
(referuje prim. Benáková)
Retarpen – podávání se řeší specifickým léčebným programem, výbor ČDS požádá o prodloužení jeho platnosti a požádá o úpravu, respektive vynechání nevhodné formulace v příbalovém letáku, že se „nedává u gravidních žen“ (vznikají v praxi problémy). Problematika lokálních kortikoidů: SÚKLu bude znovu zasláno vyjádření výboru, které reagovalo na žádost SPL o uvolnění preskripce. V mezidobí se totiž zjistilo, že toto vyjádření SÚKL k dispozici nemá. Dále v mezidobí přišlo rozhodnutí ke kortikoidům 32/2 (Afloderm, Locoid) – odpovídá našemu stanovisku. Problematika TIMů: Protopic 0.03 je hrazen jen pro děti, Protopic 0.1 je hrazen jen pro dospělé pacienty – oba pro středně těžkou a těžkou AD, Elidel je hrazen jen pro děti s mírnou až středně těžkou AD. O rozšíření úhrady se dále jedná. Chybí pokrytí pro mírnou až středně těžkou AD dospělých, o rozšíření úhrady pimekrolimu pro tuto kategorii se jedná. Cosentyx – lék je v zahraničí registrován z hlediska volby mezi 1. linií, v zaslaném dokumentu je uváděn jako ostatní biologika v 2. linii. Výbor bere na vědomí, pokud se jedná o výsledek jednání SÚKLu s distributorem (nesouhlas se zařazením do druhé linie odešle za výbor prof. Arenberger). Hemangiol – stanovisko SÚKL pro podávání je uzavřeno.
5. Edukační letáčky
Současný stav přípravy: na všechna témata byli osloveni autoři, připraven je i seznam recenzentů. Též jsou v přípravě edukační materiály s venerologickou problematikou. Texty je v plánu vydat v Čs. dermatologii a zpřístupnit je i elektronicky. Výbor se bude snažit sehnat finanční podporu pro tuto formu edukace pacientů na MZ ČR a eventuálně i na SZÚ.
6. Venerologie
Byl zpracován a odeslán příspěvek do připravované vyhlášky k systému epidemiologické bdělosti – připravila dr. Zákoucká, recenzoval a doplnil prof. Resl (příloha č. 19 k připravované vyhlášce XX/2015).
7. Diskuse k nové organizaci venerologické služby
Možnost zřízení center pro venerologii. Prof. Resl referuje o plánu úprav a zachování struktury péče o venerologické pacienty. K dispozici je seznam lékařů – členů státního dozoru pro PN, který ale není aktuální. Výbor ve spolupráci s venerologickou sekcí osloví MZ ČR a hlavního hygienika a znovu vznese požadavky k zajištění fungování sítě státního dozoru lékařů a depistážních sester včetně nasmlouvání venerologických kódů a financování. Schůzka krajských zástupců státního dozoru se má uskutečnit 16. 12. 2015.
8. Dermatologický Update 11. 2. 2016
Diskuse k tématům. Prof. Resl mj. připraví prezentaci aktuální venerologické problematiky.
9. Úhrada členských poplatků (UEMS, ILDS, EADV)
Úhrada členských poplatků UEMS a ILDS za členy ČDS a úhrada příspěvků EADV bude provedena ještě v roce 2015 – dr. Vocilková zadá požadavek na ekonomické oddělení ČLS JEP.
10. Výše členských poplatků ČDS
Poplatek zůstává ve stávající výši. Prosíme členy ČDS, aby si ověřili, zda mají úhradu v pořádku.
V případě, že během dvou po sobě jdoucích let nebyly poplatky uhrazeny, je riziko zániku členství.
11. Různé
a) Výbor souhlasí s uhrazením faktury Ing. Součka č. 201504 za vedení webových stránek ČDS.
b) Projednán přehled výsledků hospodaření ve 3. čtvrtletí a termínů pro vyúčtování roku 2015.
c) Projednán průběh projektu převedení testu k Evropské zkoušce z dermatovenerologie do češtiny.
d) Inventarizace majetku ČDS pro ČLS JEP.
e) Sekretářky ČDS zůstávají: p. Sitařová, p. Čížková.
f) Sdělení prof. Arenbergera o možnosti zařazování pacientů do evropského registru pacientů s Hidradenitis
g) Nové přihlášky do ČDS: Běrská Šárka (Opava).
h) Délka vzdělávacího programu v dermatovenerologii – v návrhu novely zákona učinilo MZ ČR vstřícný krok k požadavku ČDS i Akreditační komise a prodloužilo popromoční přípravu z původně navrhovaných 3 let (respektive 3,5 let) na 4,5 roku, a to i přes opakované připomínky ČDS, která navrhovala 5 let v souladu se stávající praxí i s doporučením UEMS.12. Příští schůze výboru ČDS:
7. ledna, 3. března, 7. dubna, 26. května, 10. června 2016 (při kongresu SDVS-ČDS).
Zapsala: dr. Vocilková
Štítky
Dermatologie Dětská dermatologie
Článek vyšel v časopiseČesko-slovenská dermatologie
Nejčtenější tento týden
2016 Číslo 1- Takrolimus v terapii atopické dermatitidy a analýza jeho nákladové efektivity ve srovnání s kortikosteroidní léčbou
- Daivobet gel – lékový profil
- Fixní kombinace kalcipotriol/betamethason v topické léčbě psoriázy
- Psoriáza a kouření – vzájemně se potencující rizika?
-
Všechny články tohoto čísla
-
DOŠKOLOVÁNÍ LÉKAŘŮ
KONTROLNÍ TEST - Psoriáza, psoriatická artritida a tofózní dna
- Kongenitální forma dermatofibrosarkoma protuberans
- Klinický prípad: Solitárna papulózna lézia na tvári
-
Dermatoskopie nepigmentovaných kožních nádorů.
Cévní nádory a krvácivé projevy -
Zápisnica zo zasadania výboru Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti
3. 10. 2015 Bratislava - Hereditární ichtyózy
-
Zápis ze schůze výboru ČDS
Praha 26. listopadu 2015 - Odborné akce v roce 2016
-
Zpráva z 19. mítinku Evropského dermatologického fóra (EDF)
Curych 21.–23. 1. 2016
-
DOŠKOLOVÁNÍ LÉKAŘŮ
- Česko-slovenská dermatologie
- Archiv čísel
- Aktuální číslo
- Informace o časopisu
Nejčtenější v tomto čísle- Hereditární ichtyózy
-
Dermatoskopie nepigmentovaných kožních nádorů.
Cévní nádory a krvácivé projevy - Kongenitální forma dermatofibrosarkoma protuberans
- Psoriáza, psoriatická artritida a tofózní dna
Kurzy
Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova
Revma Focus: Spondyloartritidy
nový kurz
Autoři: prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., Dr.h.c., doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D., MUDr. Petr Kasalický, CSc., MUDr. Jan Rosa, Ing. Pavel Havlík, Ing. Jan Adam, Hana Hejnová, DiS., Jana Křenková
Autoři: MDDr. Eleonóra Ivančová, PhD., MHA
Autoři: prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, DrSc.
Autoři: prof. MUDr. Pavel Horák, CSc., doc. MUDr. Ludmila Brunerová, Ph.D., doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D., prim. MUDr. Richard Pikner, Ph.D., MUDr. Olga Růžičková, MUDr. Jan Rosa, prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., Dr.h.c.
Všechny kurzyPřihlášení#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#Zapomenuté hesloZadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.
- Vzdělávání