Zemřela paní as. MUDr. Milena Jirásková, CSc.


Vyšlo v časopise: Čes-slov Derm, 86, 2011, No. 2, p. 114
Kategorie: Osobní zprávy

Paní asistentka MUDr. Milena Jirásková, CSc., dlouholetá pracovnice Dermatovenerologické kliniky VFN zemřela v březnu 2011. Paní asistentka po absolutoriu Fakulty všeobecného lékařství UK v roce 1973 nastoupila na tehdejší II. kožní kliniku FVL KU v Praze a s výjimkou let 1974–1978, strávených na sesterské I. kožní klinice, zůstala svému mateřskému pracovišti věrná do poslední doby. V letech 1973–1974 působila i v Ústavu patologické fyziologie jako řádná vědecká aspirantka. Atestaci I. a II. stupně v oboru dermatovenerologie složila v letech 1976 a 1983. Již od počátků své profesionální kariéry se věnovala fyzikální terapii v dermatologii, zejména pak fototerapii a radioterapii kožních chorob. Kandidátkou věd se stala v roce 1987, kdy úspěšně obhájila dizertační práci na téma kožních změn u modelové porfyrie po UV ozáření. Paní MUDr. Milena Jirásková, CSc., působila na fakultě jako odborná asistentka od října 1978 a podílela se na pregraduální výuce studentů lékařství, stomatologie i bakalářských oborů. Mimo jiné je hlavní autorkou, či spoluautorkou několika učebnic. Pro svou vlídnou povahu patřila paní asistentka Jirásková dlouhodobě k velmi oblíbeným pedagogům. Nemenší respekt a oblibu si získala i mezi odbornou veřejností svou činností v postgraduálním vzdělávání na půdě IPVZ, kde jako člen katedry dermatovenerologie pravidelně sama organizovala, či se spolupodílela na organizaci zejména předatestačních specializačních kurzů. V letech 1998–2003 byla členkou výboru České dermatologické společnosti ČLS JEP, v posledním volebním období byla členkou její revizní komise. Dále pracovala v České společnosti pro patologickou a klinickou fyziologii, ale i dalších národních i mezinárodních odborných společnostech. Rok trvající boj se zákeřnou chorobou vedla MUDr. Milena Jirásková, CSc., velmi statečně a pokud to její zdravotní stav dovoloval, snažila se plně dostát i svým lékařským a pedagogickým povinnostem. Svůj boj však, k naší velké lítosti, prohrála na půdě Dermatovenerologické kliniky 1. LF UK dne 15. března 2011 ve věku nedožitých 62 let. V její osobě ztrácíme nejen milou a neokázalou spolupracovnici, ale i významnou osobnost, která věnovala celý svůj život dermatovenerologii a odborné pedagogické činnosti.

Čest její památce!

Dermatovenerologická klinika 1. LF UK a VFN


Štítky
Dermatologie Dětská dermatologie

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská dermatologie

Číslo 2

2011 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Chronická tromboembolická plicní hypertenze
nový kurz
Autoři: MUDr. David Ambrož

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MAPA ROUŠEK Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.