Zasedala redakční rada ČSPZL


Vyšlo v časopise: Česká stomatologie / Praktické zubní lékařství, ročník 120, 2020, 1, s. 2
Kategorie: Informace

Členové redakční rady časopisu„Česká stomatologie a praktickézubní lékařství“ (Czech Dental Journal) se sešli v pražském sídle České stomatologické komory dne 24. ledna 2020.

Jak už jste si mohli přečíst v editorialu na straně 1, redakční rada bilancovala uplynulý rok, v němž se díky rozhodnutí představenstva ČSK o vysokém nákladu dvakrát ročně vrátil vědecký čtvrtletník ČSPZL do povědomí široké odborné veřejnosti – tedy nejen předplatitelů, ale všech členů Komory. Velkou část jednání však redakční rada věnovala plánům do budoucna. Krok za krokem chceme naplňovat požadavky stanovené pro zařazení časopisu do mezinárodních databází typu Scopus, Medline (PubMed). Čeká nás ještě nelehká cesta, ale „našlápnuto“ máme dobře: anglické fulltexty článků zveřejňujeme na open access webu časopisu (www.prolekare.cz), získáváme zahraniční autory i členy redakční rady, díky spolupráci s databází EBSCO mířítituly vydávané Komorou do celéhosvěta (viz str. 12), článkům chceme přidělovat čísla prostřednictvím identifikátoru digitálního objektu (DOI). A také jsme rádi, že je jasně stanoven anglický název časopisu, který v průběhu let prošel různými peripetiemi a byl v databázích nejednotně uváděn. Název „Czech Dental Journal“ je jednoduchý a srozumitelný v komunikaci s celým odborným světem.

PhDr. Iva Žáková

zástupkyně šéfredaktora ČSPZL


Na fotografii z lednového zasedání redakční rady ČSPZL jsou (zleva): Mgr. Stanislava Beranová (redaktorka), doc. MUDr. Antonín Zicha, CSc., prof. MUDr. Jana Dušková, DrSc., MBA, MUDr. et MUDr. Lukáš Hauer, Ph.D., doc. MUDr. Vlasta Merglová, CSc., dr. Hans-Rainer Fischer (SRN), PhDr. Iva Žáková (zástupkyně šéfredaktora), doc. MUDr. Jan Veverka, CSc. (šéfredaktor), doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., doc. MUDr. Pavlína Černochová, Ph.D., MUDr. Simona Dianišková, Ph.D., MPH (SR), MUDr. Martin Kapitán, Ph.D., stomatolog Yuliya Morozova, Ph.D.


Štítky
Chirurgie maxilofaciální Ortodoncie Stomatologie

Článek vyšel v časopise

Česká stomatologie / Praktické zubní lékařství

Číslo 1

2020 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Chronická tromboembolická plicní hypertenze
nový kurz
Autoři: MUDr. David Ambrož

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MAPA ROUŠEK Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.