-
Články
- Vzdělávání
- Časopisy
Top články
Nové číslo
- Témata
- Kongresy
- Videa
- Podcasty
Nové podcasty
Reklama- Kariéra
Doporučené pozice
Reklama- Praxe
Heart Failure 2022 Madrid: Srdeční selhání je heterogennější, než se zdálo − co z toho plyne pro praxi?
30. 6. 2022
Abyste mohli shlédnout toto video, musíte povolit cookies.
Dění ze třetího dne květnového kongresu ESC Heart Failure 2022 komentuje doc. MUDr. Jan Krejčí, Ph.D. Jako jedno ze žhavých diskusních témat uvádí srdeční selhání se zachovanou ejekční frakcí levé komory, profesním žargonem označované „hefpef“. Obdobně jako srdeční selhání s limitovanou ejekční frakcí se totiž ukazuje být mnohem více heterogenní, než se původně zdálo, a je tedy u něj možné identifikovat množství podskupin pacientů s různou skladbou komorbidit. Znalost takto rozlišených fenotypů onemocnění by mohla kardiologům pomoci v přesnější orientaci při terapeutických rozhodnutích. Vyzbrojeni při tom mohou být glifloziny, které podle jeho názoru po zhodnocení výsledků studií EMPEROR-Preserved a DELIVER jistě brzy získají v rámci odborných doporučení nejvyšší klasifikaci důkazů.
Líbil se Vám článek? Rádi byste se k němu vyjádřili? Napište nám − Vaše názory a postřehy nás zajímají. Zveřejňovat je nebudeme, ale rádi Vám na ně odpovíme.
Štítky
Angiologie Interní lékařství Kardiologie
Nejčtenější tento týden- ECHODNY 2024: Reportáž s prof. MUDr. Martinem Hutyrou, Ph.D., FESC
- Proč nelze spondylartritidu léčit izolovaně: Význam komorbidit v praxi
- Jak včas rozpoznat spondylartritidu: Diagnostické signály, které by neměly uniknout
- VIDEO: Jak bezpečně udržet pacienta v léčbě − význam růstových faktorů v moderní onkologii
- Aplikovat Buccolam není žádný hlavolam
Mohlo by vás zajímat- Studie TRANSITION: Sakubitril/valsartan u ADHF
- VIDEO: Antikoagulační léčba dle guidelines při stávajících úhradových podmínkách - jak na to?
- VIDEO: Novinky v léčbě chronického žilního onemocnění ve světle aktuálních doporučení
- VIDEO: Management výkonů u antikoagulovaných pacientů – pohled neurologa
- VIDEO: Management pacient- s fibrilací síní podstupujících katetrizaci při antikoagulační terapii
- VIDEO: prof. MUDr. Jindřich Špinar, CSc.: Studie EMPEROR - Reduced
Přihlášení#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#Zapomenuté hesloZadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.
- Vzdělávání