Terapie demencí - kurz pro praktické lékaře

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 1 - 2 kredity SLK, 2 body ČLnK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Demence jsou velmi časté syndromy vznikající na podkladě neurodegenerativních poruch (Alzheimerova choroba aj.), vaskulárních změn mozku nebo na podkladě systémových onemocnění postihujících mozek, chronických intoxikací, některých infekcí, tumorů mozku, traumat mozku aj. Většina demencí je v současnosti nevyléčitelných, i když se je snažíme léčit, abychom prodloužili lehká stadia demencí na úkor těžkých stadií a abychom zlepšili kvalitu života lidí s demencí.


Autor kurzu: 
doc. MUDr. Roman Jirák, CSc. Medailonek autora kurzu
Doc. MUDr. Roman Jirák, CSc, nar. 20.11.1943. Pracuje na psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN v Praze. Zabývá se dlouhodobě problematikou demencí a gerontopsychiatrie. Publikoval nebo se spoluautorsky podílel na více než 250 odborných pracích v našich i zahraničních odborných časopisech, autor a spoluautor několika monografií, např. Gerontopsychiatrie nebo s F. Koukolíkem Demence. Je předseda gerontopsychiatrické sekce České psychiatrické společnosti.
Odborná garance: MUDr. Hana Magerová, Ph.D., Mgr. Michal Hojný
Inzerce
Partner sekce zentiva_logo
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se