Poruchy kognitivních funkcí

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 1 - 2 kredity SLK, 2 body ČLnK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Poruchy kognitivních funkcí nejsou většinou izolované poruchy jedné funkce, především paměti, ale často se přidružují i poruchy dalších poznávacích funkcí včetně funkcí exekutivních. Jsou popsány základní poruchy kognitivních funkcí – demence, lehké poruchy poznávacích funkcí a ohraničené amnestické syndromy.


Autor kurzu: 
doc. MUDr. Roman Jirák, CSc. Medailonek autora kurzu
Doc. MUDr. Roman Jirák, CSc, nar. 20.11.1943. Pracuje na psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN v Praze. Zabývá se dlouhodobě problematikou demencí a gerontopsychiatrie. Publikoval nebo se spoluautorsky podílel na více než 250 odborných pracích v našich i zahraničních odborných časopisech, autor a spoluautor několika monografií, např. Gerontopsychiatrie nebo s F. Koukolíkem Demence. Je předseda gerontopsychiatrické sekce České psychiatrické společnosti.
Odborná garance: Prim. MUDr. Vanda Franková, Mgr. Michal Hojný
Inzerce
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více