HPV infekce a kondylomata z pohledu gynekologa a imunologa

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 18. 11. 2015
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Infekce HPV, neboli infekce lidským papilomavirem, představuje vůbec nejčastější sexuálně přenosnou chorobu. S HPV se v průběhu života setká téměř každý člověk. Většina infekcí je však jen přechodná a nakažený jedinec ji pomocí vlastní imunity spontánně vyhojí. Opakovaná infekce je však možná a nebývá vzácná. Z tohoto faktu jasně vyplývá, že prodělaná infekce imunitu nevytváří. U části jedinců však virus HPV v organismu perzistuje a může v důsledku této dlouhodobé infekce docházet k projevům na celé řadě kožních a slizničních povrchů. Projevy bývají zpočátku nenápadné, ale mohou vyústit ve vážné, ba i smrtelné onemocnění.


Autor kurzu: 
MUDr. Zuzana Humlová Medailonek autora kurzu
MUDr. Zuzana Humlová, PhD., promovala na 1. lékařské fakultě UK v r. 1997.
Po ukončení studia nastoupila na Ústav patologické fyziologie 1. LF UK na postgraduální studium, které ukončila v r. 2002 obhajobou práce na téma: Apoptóza makrofágů infikovaných virem vakcinie. V roce 2001 získala atestaci z vnitřního lékařství a v roce 2004 nástavbovou atestaci z alergologie a klinické imunologie.
Na Ústavu imunologie a mikrobiologie 1. LF UK a VFN pracuje od r. 2001 dosud jako lékař specialista, podílí se jako odborná asistentka na výuce pregraduálních studentů v oboru patologické fyziologie a klinické alergologie. Pravidelně publikuje v tuzemských a mezinárodních odborných časopisech a věnuje se aktivní přednáškové činnosti. V roce 2005 obdržela jako členka řešitelského kolektivu grantového projektu Cenu ministra zdravotnictví za výzkum a vývoj za rok 2005 IGA MZ ČR - NC/6957-3, Imunoterapie chronické myeloidní leukémie: terapeutické vakcíny a příprava klinické studie a jako spoluautorka publikace T. Zima a kol. Laboratorní diagnostika Cenu rektora Univerzity Karlovy za nejlepší vědeckou publikaci v roce 2007 ve vědách lékařsko-farmaceutických.
Autor kurzu: 
MUDr. Michal Mihula Medailonek autora kurzu
Promoval v roce 1999 na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Poté nastoupil na gynekologicko-porodnické oddělení Městské nemocnice Ostrava (MNO) jako sekundární lékař. Od roku 2007 působí jako vedoucí lékař oddělení operační gynekologie a rizikových gravidit MNO. Dále je vedoucím lékařem ambulance onkogynekologické prevence MNO a od roku 2007 držitel funkční licence expertní kolposkopie opravňující k provádění konziliárních vyšetření prekanceróz gynekologických orgánů. Je také vedoucím lékařem Zákrokového sálu Ostrava, který jako jediný v Ostravě provádí konizace v lokalní anestezii v ambulantním režimu.

Kromě práce gynekologa se MUDr. Michal Mihula věnuje pravidelné přednáškové činnosti pro gynekology, pediatry a střední zdravotnický personál na téma HPV infekce a prekanceróz gynekologických orgánů.
Odborná garance: MUDr. Jiří Ondruš, MIAC, Prim. MUDr. Josef Krupička

Partner kurzu: Isoprinosine
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se