51. Krsekova súdnolekárska konferencia 25th International Meeting on Forensic Medicine
Alpe – Adria – Pannonia


Vyšlo v časopise: Soud Lék., 62, 2017, No. 4, p. 44
Kategorie: Zpráva z konference

Ve dnech 7. – 9. 6.2017 v Bratislavě proběhla jedna z největších letošních soudnělékařských akcí v Evropě, 51. Krsekova soudnělékařská konference spojená s 25. mezinárodním setkáním soudní medicíny Alpe – Adria – Pannonia. Akce se konala u příležitosti významného životního jubilea doc. MUDr. Jozefa Šidla, CSc., MPH. Přítomny byly špičky světové forenzní medicíny, dokonce sám president International Academy of Legal Medicine a děkan Lékařské Fakulty, University v Padově prof. Dr. Santo Davide Ferrara, a president European Council of Legal Medicine, děkan Lékařské Fakulty University v Coimbře, prof. Dr. Duarte Nuno Vieira, MSc. Ph.D. Při slavnostním zahájení již tradičně na Sasinkové v Bratislavě ve velké posluchárně Lékařské fakulty Komenského univerzity zazněly slavnostní projevy a zahajovací ceremoniál se neobešel ani bez, také již tradičního, kulturního příspěvku slovenských lidových muzikantů a tanečníků. Bezprostředně po slavnostním zahájení byla zhotovena společná fotografie všech účastníků na schodech před budovou Lékařské fakulty.

Světovost akce dokládal i fakt, že odborný program probíhal výlučně v angličtině bez simultánního překladu. Přítomno bylo zastoupení 20 zemí vč. ČR a Slovenska a bylo prezentováno 53 příspěvků, a to jak ústních přednášek, tak posterů od aktivních účastníků z 18 zemí. Samozřejmě jako první zazněly vyžádané přednášky obou vzácných hostí. Jako již u několika předchozích příležitostí prof. Ferrara seznámil posluchače se svou vizí v přednášce pod názvem: „Innovation and future evidence in biomedicolegal sciences“. Prof. Vieira z Portugalska přednesl velice zajímavý příspěvek s názvem: „The role of humanitarian forensic sciences.“ Většina příspěvků byla na soudnělékařská témata, i když některé se velice silně dotýkaly i problematiky patologů, čímž dávaly najevo úzkou svázanost mezi oběma obory.

Doprovodný program, včetně slavnostního večera ve vinném sklepě v Limbachu, což je vesnice poblíže Pezinku, byl příjemným zpestřením dvoudenního vědeckého programu.

Na závěr můžeme hlavnímu pořadateli doc. Šidlovi pouze pogratulovat k velice úspěšné akci a popřát mu zároveň k jeho životnímu výročí mnoho zdraví a sil do další úspěšné práce.
Prof. MUDr. Miroslav Hirt, CSc.

vědecký sekretář ČSSLaST ČLS JEP Česká


Štítky
Patologie Soudní lékařství Toxikologie
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se