XIX. Rozmaričovy soudně lékařské dny


Vyšlo v časopise: Soud Lék., 62, 2017, No. 3, p. 37
Kategorie: Zpráva ze sjezdu

Ve dnech 26. – 28. dubna 2017 se po dvou letech uskutečnily tradiční Rozmaričovy soudně lékařské dny v Koutech nad Desnou, v režii olomouckého pracoviště. Po slavnostním zahájení, kdy účastníky přivítal přednosta ústavu doc. RNDr. Peter Ondra, CSc., (obr. 1), pokračoval doc. Loyka vřelou vzpomínkou na prof. Neorala, který by v letošním roce oslavil 90. narozeniny. Následující odborný program byl rozdělen do čtyř bloků a v průběhu dvou dnů bylo prezentováno 20 zajímavých příspěvků z českých a slovenských pracovišť (obr. 2). Cestu vážil i prof. Fryc z Ústavu soudního lékařství v Ženevě, který poutavě vyprávěl o dobrodružstvích i strastech soudního lékaře v cizině, především o nutnosti dokonalé znalosti tamějšího jazyka pro účast na soudních líčeních.
Odpolední doprovodný program jako obvykle rozdělil účastníky na dva tábory. Pivaři se odebrali pod falešnou záminkou zájmu o historii a technologické postupy při výrobě do pivovaru v Hanušovicích. Turisté, kteří se těšili na návštěvu Stezky v oblacích na Dolní Moravě, nejeli nikam, protože si nepřivezli vybavení na polární výpravu, a ti, kteří si alespoň vzali plavky, se ukryli do tepla hotelové vířivky.

Společenský večer, tentokrát bez karnevalových masek, se nesl v duchu dobré zábavy, občerstvení, hudby, tance a příjemné atmosféry, která provázela celý sjezd. Účastníkům se ani nechtělo odjet domů, a to především těm, kteří již přezuli na letní pneumatiky a nečekali náhlou změnu ročního období. Nezaskočeni byli pouze kolegové z Popradu, protože ti znají, jak prohlásil emeritní primář Dr. Gavel, jen zimu, nebo … velkou zimu (obr.3).


MUDr. Kateřina Stoklásková


Štítky
Patologie Soudní lékařství Toxikologie
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se